Mortlach 12 yo 1997 Murray McDavid

Odpovědět
zombice
Znalec
Znalec

Mortlach 12 yo 1997 Murray McDavid

Příspěvek od zombice » 09 kvě 2013, 16:07

Konečně se dostávám k recenzi láhve o které tu už několikrát padla řeč, a se kterou jsem buhví proč, tak otálel :-) Jedná se o 12-ti letou whisky z palírny Mortlach zrající v sudech od bourbonu a následně v sudech od světoznámého Sauternes z Château d'Yquem premier cru. Stáčeno do lahví této edice bylo 1500 lahví a mě se podařilo kdysi jednu za slušnou cenu ukořistit :-)
Obrázek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11848
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=mortlach
Alkohol:46 %
Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Intenzivní, sladce ovocná. Zralé jahody, žlutý meloun, broskve. Pokud je trochu chladnější, objeví se i čokoláda a stopy dubu. Není to taková ta bonbonová vůně, tohle je šťavnaté a když jsem jí chutnal poprvé byl jsem z toho nadšen podobně jako fricek, který jí tu doporučoval :-)
Chuť:Sladce ovocná chuť. Dozrálé ovoce, broskve, lehce suchá, vanilka, pak opět i čokoláda a dub.
Dozvuk:Sladký, navoněný, opět ovoce, závan hořké čokolády, trochu opálené dřevo a nerušivě karamel. Končí jak jinak než sladce :-)
Shrnutí:Tak tohle je prostě dezertík podobně asi jako to Sauternes po kterém to dozrávalo. Musím říct, že tohle byl jeden z těch povedených nákupů, i když byl tak trochu naslepo.
Mimochodem, doufám, že to neva, ale tohle je jubilejní 600.recenze :clap: , tak ať další přibývají rychlejším tempem, než vznikala tahle :-)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Mortlach 12 yo 1997 Murray McDavid

Příspěvek od Nethar » 10 kvě 2013, 10:19

zombice píše:Mimochodem, doufám, že to neva, ale tohle je jubilejní 600.recenze :clap: , tak ať další přibývají rychlejším tempem, než vznikala tahle :-)
Ani tak moc to neva, nějak se s tím smíříme, že už tady máme 600 lahví (recenzí je momentálně 1207)! Díky tobě i všem ostatním! :happy-jumpgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 10 kvě 2013, 11:16

Zase ta chyba :oops: Správně mělo být 600. recenzované lahve :roll:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 kvě 2013, 17:50

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11848
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Šťavnatě ovocná, až medová vůně, s trochou vanilky. Nad tím vším lehká kořenitost, hlavně skořice a trocha ostrosti alkoholu. (86 b)
Chuť:Chuť poměrně věrně odráží to, co je v aroma, navíc ale přidá trochu dřeva a jakousi stopu po vínu. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Tohle je moc příjemná relaxační záležitost v podání MMD, sudy po sauternes jsou pro mě určitá záruka kvality, takže ani tohle vydání nezklamalo, aby taky jo, když jde o sudy po sauternes nejvyhlášenějším na světě. Za „dvoufrťanový“ vzorek děkuji Zombovi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět