AnCnoc Peter Arkle

Odpovědět
Radek
Profesionál
Profesionál

AnCnoc Peter Arkle

Příspěvek od Radek » 29 srp 2013, 22:11

ancnoc-peter-arkle.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38726
Web:http://www.ancnoc.com
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Jemná a lehká umělá hmota, sladký bakelit, homole cukru.
Chuť:Hodně, ale opravdu hodně sladká kolínská.... silně přeslazená.
Dozvuk:Cukrový, asi jako kostka cukru na lžičce zalitá francovkou (rozuměj Alpa) co mi dávala babička.
Shrnutí:Sladkou whisky mám rád, ale tohle bylo přeslazený
Body:80
Jo, na whiskybázi maj An Cnoc v Highlands....
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: An Cnoc Peter Arkle

Příspěvek od Radek » 30 srp 2013, 10:41

Kurnik, v aroma jsem musel udělat malou změnu... doplnil jsem písmeno "a" a odmazal 2 čárky..... ono to dávalo malinko jinej smysl než jsem zamýšlel. Takhle je to správně 8-)
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Cyra
New-make
New-make

Re: An Cnoc Peter Arkle

Příspěvek od Cyra » 15 bře 2014, 12:39

Vyzkoušen další kousek ze Speyside. Vzorek od Petra.
Aroma:Voní to, ale z počátku nevím jak? Sladká příjemná vůně. Po chvíli mám celkem jasno - hlavně banán, marcipán s nějakou polevou + parfém.
Chuť:Sladká a docela vyvážená. Opět banán. Po delším převalování se stává ostřejší, vysychá a je více dřevitá, ale bez výrazné hořkosti.
Dozvuk:Lehce hřejivý. Jinak se neobjevuje nic nového, pouze odeznívá do ztracena to, co bylo v chuti. Není nepříjemně hořká.
Shrnutí:Nejeví se mi jako špatná. Příjemná, banánově sladší, i když možná trochu voňavková whisky. Kdyby měla 40%, bylo by to asi vyloženě dámské pití, ale těch 46% jí přeci jen naostřuje, takže i pánové by mohli být spokojeni ;) .

Duthoron
Znalec
Znalec

An Cnoc Peter Arkle

Příspěvek od Duthoron » 27 kvě 2014, 10:03

Aroma:Jablečný štrůdl s rozinkami a vlašskými ořechy bohatě sypaný moučkovým cukrem.
Chuť:Na první ochutnání takové květinové, lehce i do hořka (že bych hádal na Lowland). Na další loky již cítím sladký bonbón – asi citronovou sisinku (jestli je někdo pamatujete). Sisinky mi moc nechutnaly, ale tohle teda jo :) .
Dozvuk:V dokončení se vrací cukrová chuť a taky trošku ten štrůdl.
Shrnutí:Moc dobrá a příjemná whisky, cena v Travel Free lehce přes 900,- za litr, bohužel chutná i manželce (takže zmizí dvojnásobnou rychlostí). Navíc má velmi povedený design.

Odpovědět