Glenfiddich Malt Master's Edition

Odpovědět
Marconi
New-make
New-make
Příspěvky: 79
Registrován: 12 zář 2011, 21:41

Glenfiddich Malt Master's Edition

Příspěvek od Marconi » 15 říj 2013, 23:33

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/39208
Web:http://www.glenfiddich.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenfiddich
Alkohol:43 %
Barva:
Poznámka:O palírně Glenfiddich už tady bylo řečeno vše, takže se dostanu rovnou k recenzované lahvi. Tenhle kousek neuvádí, dle trendu z poslední doby, věk, ale někde jsem našel, že zraje 6 – 8 let v dubových sudech, poté se ujme namíchání Malt Master Brian Kinsman a výsledek zraje ještě 4 – 6 let v sudech po sherry (ty roky berte bez záruky). Tedy obdoba Balvenie DoubleWood. Láhev jsem zakoupil v Topvino.cz za solidních 965 Kč (Topalkohol ji má tuším kolem 1300 Kč) a rozhodně nelituji. Ještě drobná poznámka, odkaz na whiskybase je na Batcg 02/12, kde je i obrázek.
Velikost:celá láhev
Aroma:Trochu ostřejší, než je u Glenfiddichu zvykem, je cítit dřevo, doplněné vanilkou, tradičně velmi příjemná záležitost.
Chuť:V chuti převládá ovoce, nejprve snad hruška, koření, následuje švestka, postupně se objeví výrazná sladkost, sladký švestkový koláč.
Dozvuk:Jemný sladký, ta sladkost jakoby sílí a hodně dlouho zůstává. Pro někoho jí bude možná příliš, ale mně to sedlo.
Shrnutí:Tenhle Glenfiddich se rozhodně dá pít. Je o trochu ostřejší, ale vše přejde do závěrečné chuti sladkých švestek. Je vidět, že si pan Kinsman dal práci s namícháním, tahle whisky je vyvážená a opravdu dobrá. Našel jsem jen jedinou slabinu. Dal jsem ochutnat manželce a ona v ní našla zalíbení, takže se obávám, že mi dlouho nevydrží. V tomhle směru je Ardbeg nebo Laphroaig silně ve výhodě :) .
Body:85

Odpovědět