Macallan Sienna

Walter
Znalec
Znalec
Příspěvky: 424
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Macallan Sienna

Příspěvek od Walter » 09 úno 2019, 20:39

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41336
Web:https://www.themacallan.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=macallan
Alkohol:43 %
Barva:
BottleCode:L0029A L02 29/01
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Výraznější ovocná nakyslost, z níž vyčnívají zelená jablka a ne zcela dozrálý angrešt, zkombinovaná s připomínkou suchého sherry. K tomu ostřejší koření na způsob pepře, náznak muškátového oříšku a vanilky. Na pozadí je patrná určitá dřevitost s větrovostí.
Chuť:Plnější, hutnější, v mnohém dosti vycházející z vůně. Opět zde máme ony ovocně nakyslé tóny, tentokráte ovšem doplněné i o nějaký ten hrozinkově nasládlejší (toho jsem si ovšem začal všímat až po odpití cca ¼ obsahu lahve). Nechybí ostřejší kořenitost, zmíněná dřevitost a větrovost.
Dozvuk:Delší, pozvolna se vytrácející. Jasné pozůstatky čerstvého dubového dřeva, trávy, později se na jazyku objevují stopy po medu či sušeném ovoci.
Shrnutí:Opravdu dobrá whisky. I když musím přiznat, že mě zprvu moc nenadchla. Velmi těžce jsem se totiž vyrovnával s množstvím oněch až nezrale nakyslých tónů, jež vedle vůně převažovaly i v chuti. Naštěstí se ale jednalo o přechodný stav. Obsah lahve procházel kvalitativní proměnou v závislosti na míře jeho úbytku. Do chuti se poznenáhlu začala vkrádat příjemná hrozinková nasládlost. Intenzitou sice vždy mírná a jaksi nesmělá, leč s radostí vítaná. Díky za ni! Celkově povedenému vyznění Sienny hodně pomohla.

Odpovědět