Glen Deveron 15 yo

Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál

Glen Deveron 15 yo

Příspěvek od salam15 » 27 zář 2014, 00:08

Single malt Glen Deveron jsem vám již představil před mnoha lety v jejich 12letém plnění. Palírnu Macduff tedy již asi detailně představovat netřeba. Nad rámec již dříve uvedeného přidávám, že Glen Deveron je hlavní součástí blendu William Lawson's. Kdysi kdysi jsem měl jejich základní 10leté plnění a to mne tehdá velice zaujalo (mj. tím, že stálo asi 18 eur, ale i chuťově). Za vzorek 15letého plnění děkuji Petrovi.
Aroma:Velice jemné, skoro až neslyšné (když může být v chuti cítit zvuk, tak proč v aromatu neslyšet vůni, že?). Nakonec ale přeci jen uslyšíte něco vanilky, květinek a hřebíčku.
Chuť:Opět velmi jemná medová sladkost, která končí výrazným dřevitým a ve finále i velice hořkým koncem
Dozvuk:To co se sluší nazvat dozvukem je hořké a dřevité. Jedná se o celkem krátký zážitek. Poté Vám zůstane v ústech už jen něco, co by se dalo nazvat hořká a vlastně i docela šeredná pachuť až ocas
Shrnutí:Whisky, která vás zpočátku neurazí a říkáte si, že je nejvyšší čas, aby se něco stalo. Jak už to tak bývá, něco se skutečně stane a vy pochopíte, jak bláhová Vaše touho po dění byla, a moc moc chcete, aby se zase nedělo nic. Hořký pocit přetrvávající i několik minut po ochutnávce je celkem hnusný a nemáte rozhodně chuť tento zážitek opakovat. Na WB má tahle whisky 77 bodů a to je celkem odpovídající, možná že i 75 by si zasloužila.
WhiskyBase:http://www.whiskybase.com/whisky/34358/ ... 5-year-old
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Odpovědět