Glenburgie 18 yo Vom Fass

Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Glenburgie 18 yo Vom Fass

Příspěvek od joy » 10 říj 2014, 22:28

Tak se mi podařilo získat vzorek této whisky z pálenice, která tu ještě není. Pojďme si o ní tedy něco málo říct:

Palírna Glenburgie byla založena v roce 1829 Williamem Paulem v údolí Monaughty Forest. Na tomto místě stála již od roku 1810 palírna Grange. Palírna se původně jmenovala Kilnflat a to až do roku 1878, kdy byla přestavěna. Jednu dobu se také jmenovala Glenburry. Od roku 1930 vlastní palírnu Hiram Walker a držitelem licence je James & George Stodart a tentýž rok ji nechali noví majitelé od základu zrenovovat. Od roku 2005 patří společnosti Pernod Ricard. V roce 1958 byly instalovány dva Lomond stills a začala se vyrábět další malt whisky s názvem Glencraig. V roce 1981 byly ale oba Lomond stills odstraněny a nahrazeny dvěma normálními destilačními kotli.
Malt se stejně jako dříve používá převážně na blendy, zvláště na Ballantines.

Už dost k historii a představení palírny a teď k vzorku. Koupil jsem ho ve vomfass a bohužel u něho neuvedli, které že to vlastně je plnění. Tak jen uvedu to, co vím.
Web:http://glenburgie.com/
Alkohol:43 %
Barva:
Velikost:vzorek
Aroma:nasladlá vůně, oříšky, dušené ovoce, byliny
Chuť:sladká, kořeněná, skořice, byliny, neskutečně olejnatá (strašně dlouho stéká po skleničce), eukalyptus
Dozvuk:středně dlouhý, vysychající, lehce hořký - hořká čokoláda
S vodou:ve vůni se objeví přehršle ovoce, převážně citrusového, v chuti je umírněno koření, voda nepomůže ale ani neuškodí
Shrnutí:Příjemná pitelná whisky. Překvapila mě ta olejnatost. Takovou jsem snad ještě u žádné whisky nepozoroval
Naposledy upravil(a) joy dne 11 říj 2014, 14:42, celkem upraveno 2 x.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenburgie 18 yo

Příspěvek od Nethar » 10 říj 2014, 22:33

Netušíš ani trochu, abychom to trochu umístili?
Dle WB je ve 43 % a 18 letech jedno oficiální plnění:
http://www.whiskybase.com/whisky/42495/ ... 8-year-old

Pak je jedno od Gordon Bonding, navíc 750 ml (takže asi pro USA), to to spíš nebude: http://www.whiskybase.com/whisky/30875/ ... ear-old-gb
A pak ještě asi dvě od Signatory.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 10 říj 2014, 23:24

Bohužel, ve vomfass k tomu více nepíší. Taky jsem se díval na WB, ale k ničemu jsem se nedopracoval. Po víkendu zkusím napsat na vomfass a uvidíme, zda něco více k tomu napíší.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 11 říj 2014, 13:38

Pokud je to koupeno ve Vom Fass, tak to je jejich vlastní nezávislé stáčení. Tj. nadpis by měl být Glenburgie 18 yo Vom Fass.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 11 říj 2014, 13:53

Čekal jsem, že by do toho mohl vnést informace Marvin, který má s Vom Fassem dost zkušenosti :-) Nevíš akorát v jakém režimu to mají ve Skotsku stačene? To jim to palirny nebo nezávislí bottleri stačí rovnou do.těch jejich soudku s keramickou vlozkou ?

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 11 říj 2014, 14:12

Marvine, díky, doplním to.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 12 říj 2014, 09:45

zombice píše:Nevíš akorát v jakém režimu to mají ve Skotsku stačene? To jim to palirny nebo nezávislí bottleri stačí rovnou do.těch jejich soudku s keramickou vlozkou ?
Řekl bych, že to spíš stáčeli mimo Skotsko. A pochybuji, že by tuzemští držitelé franšízy věděli nějaké podrobnosti. Teď s novou legislativou, podle které má být skotská, aby si tak mohla říkat, i lahvována ve Skotsku, budou mít problém (stejně jako ostatní nezávislí bottleři na kontinentě). Jinak mají i vyšší řadu FassZination, to už jsou klasické 0,7 láhve nezávislých stáčení, které pro ně dělá ve Skotsku Hunter Laing and co. (viz např. zde http://www.vomfass.de/spirituosen/whisk ... y-14-jahre).

Odpovědět