The Glenlivet 15 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

The Glenlivet 15 yo

Příspěvek od Hunter » 29 kvě 2011, 16:12

glenlivet 15.jpg
glenlivet 15.jpg (26.97 KiB) Zobrazeno 2050 x
Všiml jsem si jedné mezery u The Glenlivet v našich recenzích, Nethar vám představil dvanáctiletou verzi, Shargard verzi osmnáctiletou, a já vás dnes lehce seznámím s verzí patnáctiletou.Pil jsem ji někdy před třemi lety, byla to jedna z mých prvních single maltek, a koupil jsem ji tehdy v litrové verzi v nějaké výhodné akci u F.L.Věk, myslím že za 1000,-Kč.Obsah alkoholu 40%.
Tak, jako její mladší i starší sourozenci, je to whisky lehounká, ovocitá, světle žluté barvy.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/1257
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenlivet
Barva:
Aroma:Lehká ovocitost, ale obohacená dřevitostí,plus navrch pečená jablka.
Chuť:Vanilka, špetička skořice, poměrně vyvážená, ale kratší dozvuk.
Body:79
Shrnutí:Není to špatná whisky, myslím že třeba Shargardovi by se trefila do jeho stylu, ale moje preference se později začly ubírat do jiných oblastí a typů, tyhle lehčí jemné kousky nejsou úplně moje krevní skupina, ale i přesto jsem si na Glenlivet 15y dokázal pochutnat a zpříjemnila mi nejeden večer, než padla za vlast.Jim Murray hodnotí 80/100, na WhiskyBase průměrná známka 82,31b.
Pokud vám tento typ whisky vyhovuje, určitě se jí bát nemusíte.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: The Glenlivet 15 yo

Příspěvek od Radek » 21 čer 2012, 23:00

Aroma:Tak mám dojem, že asi přestanu hodnotit aroma, čuchal jsem k ní zdatně (nechal jsem se inspirovat Ralfym a bořil nos do sklenice co to šlo) ale nějak nejsem schopnej tu vůni definovat.... sorry.
Chuť:Tak tady musím uznat je oproti 12yo znát jistý posun, ubylo trávy a i ty citrony trochu zesládly, dokonce náznaky čokolády.
Dozvuk:standard, nic zvláštního
Shrnutí:Jo, je tady oproti 12yo jistý posun, ale zda je to k lepšímu si nejsem jist. Tak trochu jako kdyby chtěl tenhle Glenlivet změnit stranu barikády a opouští svůj citrónově-travní charakter. Někomu to možná vyhovuje, ale mě na tý 12yo vyhovovala právě ta jednoduchá chuť (a nakonec i cena). Když budu chtít zajímavější whisky, nesáhnu po Glenlivetu.
Body:80
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět