Glen Grant 5 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Glen Grant 5 yo

Příspěvek od Hunter » 02 čer 2011, 16:18

Glen Grant 5y.jpg
Glen Grant 5y je nejmladší a nejzákladnější whisky z produkce stejnojmenné palírny.
Barva je velmi světlá, což mi u whisky málokdy věští něco dobrého.
Aroma:Ve vůni lehounká, svěží, lihově sladová, nasládlá s trochou květin, ale celkově dosti plochá.
Chuť:V chuti najdete lehce ořechy, trošku dubové dřevo, jinak je to whisky jednoduchá, málo vyzrálá, opravdu nenáročná, ale poměrně dobře pitelná.Vhodná na nenáročné popíjení s někým, komu je jedno, co mu nalijete.
Shrnutí:Pozitivem je sice cena okolo 400,- Kč, ale pokud opravdu chcete šetřit, je určitě lepší si připlatit pár desetikorun a koupit si základní Glenfiddich.
Body:65
Honocení: Hunter 65/100, whiskybase 69,6/100, Murray 89/100, to docela přestřelil, ale u levných kousků už jsem si na to u něj zvykl, viz Ballantine´s Finest nebo Printer´s.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Glen Grant 5 yo

Příspěvek od Króča » 02 čer 2011, 17:14

Já jsem tuším kdysi koupil láhev Glen Grant bez udání stáří.. když na to přišla řeč tehdy ještě na Whiskyonline, tak mi tam někdo sděloval, že ta "moje" bez udání stáří není ta samá jako tato pětiletá, tak nevím.. za sebe musím ale říct, že ta bez udání stáří byla opravdu nepovedené dílo :( podle Hunterova popisu "pětiletky" by se klidně mohlo jednat o jednu a tu samou.. pamatuju si hlavně na jistou bylinnost a syrovou dřevěnou hořkost, která byl již pro mě asi tak 3x za hranicí snesitelnosti..byla to opravdu hodně nevyzrálá whisky.. za sebe ji bodovat nebudu, jelikož to byla jediná láhev, kterou jsem nechal rozpitou a už se k ní nikdy nevrátil..tehdy tuším zůstala u švagra doma :oops: po jejím dalším osudu jsem se raději nepídil ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 17 črc 2011, 21:09

Tak tuhle 5yo jsem si kdysi speciálně dovez z Itálie. Někde jsem se tuším dočet že ji vyráběj specielně pro italskej trh, tak když jsem jí tam (byl jsem v Alpách na snowboardu) viděl v samoobsluze za cenu cca kolem 380 Kč (bez záruky, už je to pár let) ze studijních důvodů jsem si jí pořídil. No co o ní říct..... je taková zatím ještě nevycválaná.... no a to je asi tak všechno. Jako zajímavost, proč ne, možná (za tuhle cenu) bych byl i ochotnej ji pít místo standardní blended někde na báru, ale láhev a domu to ne. 8-)

PS: Jo, ta bez udání stáří (občas se objeví v Tescu mam dojem) neni tahleta.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 21 črc 2011, 23:03

No, tak kdybych měl tuhle whisky obodovat (dle Jacksona to jde... umělecký dojem z ní mám stále) tak kam bych jí jen zařadi? No, budu tvrdý a dávám jí 60. To je uplně na hraně. Opravdu by potřebovala ještě trochu uzrát. Fakt ty Italy nechápu.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 21 črc 2011, 23:11

No a rovnou bych připojil hodnocenní Michaela Jacksona:
Barva: Velice světlé bílé víno.
Aroma: Lehké, suché, ovocné, lihové.
Tělo: Lehké, mírně lepkavé, téměř pryskyřice.
Chuť: Lihová, hruškovice.
Dokončení: Ovocné, rychlé.
Známka: 65

Schválně jsem se na to jeho hodnocenní podíval až po tom co jsem to obodoval sám. Koukám že jsem trochu tvrdej, ale fakt mi nechutnala....

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 03 črc 2012, 12:38

Tak doplňuji další svůj rest....
Aroma:lihové, nevýrazné
Chuť:syrová, chuťově ještě neusazená, lehce nahořklá.... ale není to hořká hořkost, je to taková neforemná hořkost
Shrnutí:evidentně je to whisky která je lahvována dříve než by měla.... je taková "ještě nevycválaná". Dovedu si představit že ji na báru (za tu cenu) piju místo běžnejch blended whisek, to jo ale to je asi tak vše
Body:60

Odpovědět