Stránka 1 z 1

Craigellachie 17 yo

Napsal: 27 dub 2015, 19:49
od Hunter
craigellachie 17yo_zpshvamz6mm.jpg
O palírně Craigellachie, ležící v samém srdci Speyside, u soutoku řek Fiddich a Spey, zde na fóru nemáme ještě jedinou zmínku, je na čase to napravit. Ono není divu, až na některá občasná nezávislá plnění šla vždy celá produkce do blendů (z velké části do Dewar's), první oficiální plnění této palírny (nepočítáme-li příspěvek do řady Flora and Fauna) spatřilo světlo světa v roce 2004 a jednalo se o 14 yo. Novou řadu v krásném retro designu pak palírna představila ke konci roku 2014, jde o single malt ve věku 13, 17, 19 a 23 let, letos by se k nim měla přidat ještě whisky jednatřicetiletá. Rád jsem proto využil toho, že se tři nová plnění objevila na Whiskyfestivalu a vybral jsem si věkem prostřední z nich k ochutnání.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/58004
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=craigellachie
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Krásně ovocná, svěží, se sladkostí medu, dále jablka, ananas. Vyzrálá, sladová s vanilkou. Vůně je hluboká. (87 b)
Chuť:Výrazně sladová, spíš suchá, jen s lehkou medovou sladkostí. Dřevo. Taková single malt klasika. (84 b)
Body:86
Shrnutí:První setkání s whisky z palírny Craigellachie dopadlo k mé spokojenosti, vybral jsem si ji jako zahajovací panák celého letošního whiskyfestivalu a volby vůbec nelituji, výborné pití na rozjezd.

Re: Craigellachie 17 yo

Napsal: 17 pro 2018, 10:53
od Nethar
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/122707
Web:https://www.craigellachie.com
Barva:
Alkohol:46 %
Akce:Whisky Show London 2018
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Tady u toho vzorku jsem z nějakého důvodu přešel v zápiskách do angličtiny, asi těžké období. Velmi jemná, sladká, kořenitá, vanilka, máslo, med.
Chuť:Hodně pitelná, žádná hořkost nebo ostrost, olejově sklouzne do krku.
Dozvuk:S buchtičkově vanilkovým dozvukem. Štrůdl, pečené ovoce, exotické koření. Smetanově hladký.
Shrnutí:Dobrá whisky. A jak je vidět, v Londýně jsem si splnil vše, o čem jsem snil, tedy primární list a přešel jsem na sekundární seznam. Tzn. po dávno ochutnané Craigellachie 23 vyšel čas i na 17 yo.