BenRiach 15 yo 1998 Triple Distilled/PX Cask 7633

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

BenRiach 15 yo 1998 Triple Distilled/PX Cask 7633

Příspěvek od Hunter » 30 dub 2015, 16:57

benriach 15yo 1998 cask7633 PX_zpslzhx7t45.jpg

Řadu festivalových zápisků přeruším jednou lahví nefestivalovou. (I když jsem ji tam myslím taky zahlédl). Tento BenRiach jsem vybral jako dárek k tatíkovo sedmdesátinám. Protože mu chutná GlenDronach Revival 15 yo, hledal jsem něco stylově podobného, ale pokud možno ještě lepšího. Po prvních ochutnávkách se zdá, že jsem to trefil velmi dobře.

Technicko-taktická data: lahev číslo 443/630, sud číslo 7633, Batch 10 - Triple Distilled, Pedro Ximénez Sherry Finish.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/43311
Barva:
Alkohol:56,1 %
Aroma:Hutná, až kožená vůně, s množstvím čokolády a skořice. S vodou (jen pár kapek) se otevírá do krásy, opravdu mi připomíná Revival! Zesládne, objeví se i přezrálé nakyslé ovoce. (92 b)
Chuť:Suché sherry, opálené dřevo, topinky. S vodou se objeví štiplavě pikantní kořenitost (hřebíček a skořice), dále rozinková nasládlost. V dochuti pak opálené dřevo. (88 b)
Body:90
Shrnutí:Další z výborných BenRiachů, v této řadě se jen těžko šlápne vedle. Jen se přiznám, že co se týká trojí destilace, ničeho zvláštního jsem si nevšiml, žádný zvláštní posun u této whisky nepozoruju, a kdyby ta trojí destilace nebyla na etiketě napsaná, ani by mě to nenapadlo. Myslím, že je to dobrá alternativa pro ty, co si oblíbili GlenDronach Revival.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: BenRiach 15 yo 1998 Triple Distilled/PX Cask 7633

Příspěvek od josé » 27 dub 2016, 22:57

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/43311
Alkohol:56.1 %
Velikost:vzorek WF2016
Aroma:sladší sherry, maličko zatuchlé. sudovka je znát. dubové dřevo, perník
po naředění: více svěžesti, citrusová kůra. objevuji vanilku (b.2/3)
Chuť:pikantní hřebíčkovo dřevito kořenitá. vínová, sladká s kapkou citronu. hutná.
po naředění: perníkové tóny. višňová marmeláda (b.3/4)
Dozvuk:sladký, hladký, jemně dubový. připálené dřevo, švestková povidla (b.1/2)
Shrnutí:(b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět