The Singleton of Dufftown 12 yo

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Jo tak, tys tam byl vlastně už v pátek. Jsem se divil, že bys šel na MC a ještě si dával vzorek :-) Mně se právě líbila ta možnost to navzájem konečně porovnat, i když pan učitel byl přísný a nemohli jsme si povídat a smát se :-D
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Hruška (slabší než v paralelně ochutnávaném Tailfire), vanilka, poměrně výrazné dřevo
Chuť:Nijaká, řídká a dlouho čekáte, než nějaká popsatelná chuť, a je to karamel. Končí to lihovostí
Dozvuk:Dřevitý a hořký
Shrnutí:Nethar mi z WLP dovezl vzorky Singletonů, konkrétně Tailfire, 12 yo, 15 yo a 18 yo. Ochutnal jsem je naslepo proti sobě.

12 yo skončila celkem suverénně na posledním místě, je to jen dřevitá vodička s karamelem
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od inerc »

Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Nevyrazna a slaba, viac vynikne a da sa v nej nieco hladat ak sa na chvilu zakryje. Potom je jasne citit jemne speyside ovocie, kvetiny, v pozadi drevo.
Chuť:Ovocna sladkost, snad sladke jablka s kvetinami, ostatne chute su dost utlmene, trochu slamy a jemne korenene drevo.
Shrnutí:Nevyrazna, hlavne aroma, napriek tomu uhladena a jemna. Dobre pitie (za tu cenu) ktore ale nicim extra nevynikne, tiez by som odporucil na zoznamenie sa so SM
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:vzorek
Aroma:Sladká, jemná, málo výrazná. Med, dřevo, nezralé ovoce, hrušky a jablka
Chuť:Alkohol a pichlavost. Dřevo a ořechy.
Dozvuk:Nesladká medová dřevitost s pár kousky ovoce a trochou hořkosti.
Shrnutí:Normální nudnější whisky s příjemnou vůní, průměrnou chutí a nic moc dozvukem.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od lalos »

Singleton of Dufftown 12 yo

Info:U stánku STOCK na WLP2017 ho rozlívali zdarma jako vzorek. No a protože měl každý nárok na vzorky dva, nechal jsem si nalít kotlík. Singleton jsem měl vůbec poprvé. Abych pravdu řekl, nákup mě nikdy nelákal, hrozně se mi totiž nelíbí jejich design lahví. Tak pojďme mrknout, jak si tato dvanáctiletá klasická Speyside whisky vede.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/3189
Web:https://www.malts.com/en-gb/our-whisky-collection/the-singleton-of-dufftown/
Alkohol:40 %
Barva:Jonquiripe Gold – barveno – filtrováno za studena
Velikost:Vzorek zdarma na WPL2017
Aroma:Lehká, kombinace ovoce (červená jablka) a květin (bylinkový čaj), lihová.
Chuť:Sladká, obilná až blendovitá. Med, slad, dřevitá pikantní ostrost
Dozvuk:Středně dlouhý, pikantní finish. Sladkost ustupuje dřevu, přechází až do trošku nepříjemné hořkosti
Shrnutí:Naprosto základní Speyside whisky, která si naprosto zaslouží být zařazená mezi nejlevnějšími single maltkami. Předčí ji i řada blendů. V tomto případě jsem rád, že jsem si lahev nikdy nekoupil.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/3189
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek WLP2017
Aroma:karamelovo meruňková sladkost. dřevo. zelenost. (b.1+/3)
Chuť:velká porce dřeva, trocha hořkosti. čokoláda. jablečná šťavnatost, nakyslost. (b.1+/4)
Dozvuk:sušené švestky a ananas. opálený dub a čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí:je to pitelné, ale žádné nadšení se nekoná. vzorek zdarma ok, flašku ne. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od richie »

Borci, já bych byl s takovým kategorickým hodnocením opatrnější. Někde jsem si kdysi přečetl, že je to dobrá whisky a tak před 2 lety jsem náhodou koupil láhev v Nemecku za cca 20 ojro. Říkal jsem si, jaké super pití to bude jako dárek pro neznalé single malt světa. Po načnutí a prvních par panácích bych jasně sdílel váš pohled. Opravdu nic moc. Nicméně postupem času jsem musel názor přehodnotit a láhev zmizela naprosto v pohodě. A ve druhé půlce lahve jsem už začal objevovat i ty tóny, které popisovali v tasting notes. Mrknu, v které knize to bylo. Toto mi jasně ukázalo, že dělat zásadní závěry na základě pouhého vzorku (a doufám, že se bavíme aspoň o 5cl) je někdy velmi ošidné. A každý jistě potvrdí, že je třeba několikrát přechutnávat a ideálně s odstupem času.

Podobně jsem to měl třeba s Glen Deveron 16 yo. Tomu jsem dával šanci asi 3x v průběhu roku.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od richie »

Tak to bylo v knize Whisky classified od Davida Wisharta a to je určitě člověk znalý. Proto jsem tomu přikládal váhu a snažil se dát více šancí. Měl to jako jednoho z reprezentantů určitého chuťového spektra.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od lalos »

No jo, ale kdyby se tu psaly recenze jen na ty lahve, ke kterým se někdo detailně propil, tak jich tu moc není.

Fakt je ten, že z trojice 12, 15, 18 mi tento Singleton přišel jasně nejslabší a i kdybych lovil v cenové kategorii 20€ (což podle mě přesně odpovídá), tak z ní nijak extra nevyčnívá.

Za vyzkoušení jsem rád, panáka si kdykoliv dám znova, tu láhev bych ale fakt nekoupil.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od richie »

Byl to jen námět k zamyšlení, jak trochu šetřit kategorickymi soudy. A taky to, že na recenze ze vzorku je třeba nahlížet s rezervou.
Odpovědět