The Singleton of Dufftown 12 yo

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Podepisuji.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3107
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Ale láhev je taky jen vzorek ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od spyna »

Dle mého je třeba brát s rezervou všechny recenze, včetně těch renomovaných. Hodnotit whisky je jak hodnotit ženskou, 1000 lidí tisíc chutí a to že na tom zrovna neujíždí Jim Murray neznamená, že si na tom nebudete ujíždět vy a nebo naopak...
Co se týká 12ky Duftownu, za mě dobře pitelná whisky, jejíž ambice končí někde na úrovni nenáročného popíjení při posezení s přáteli. Cena tomu i celkem odpovídá. Láhev jsem měl, vylévat jsem ji nemusel a po další netoužím...
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1696
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od lalos »

spyna píše: 01 pro 2017, 20:25 Hodnotit whisky je jak hodnotit ženskou
Naprosto se podepisuji pod to, že hodnotit ženskou na základě vzorku či úvodní degustace je holý nerozum 😉
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

I já se připojím do diskuse:

Pro mě jsou recenze i ty založené na jednom vzorku velmi cenným zdrojem infomrací pro výběr toho co dál. Moje játra a peněženka mi bohužel nedovolí ochutnat vše a tak si zde na fóru pročítám každou recenzi a hledám mezi nimi whisky, které připíšu na lísteček "tohle musím najít a vyzkoušet". A přestože si na WF nebo WLP dávám spoustu vzorků sponálně dle aktuální nabídka, tak prvně hledám ty, které jsou na tomhle seznamu. Nicméně čím více názorů a čím větší je recenzovaný "průtok" tím je recenze hodnotněší. Ale občas se stane, že mám jiný názor než 20 recenzentů, kteří zvládli celou láhev.

Nicméně teď to důležité. S touhe lahví jsem se také seznámil až do dna a níže popsané názory:
lalos píše: 08 lis 2017, 22:27Naprosto základní Speyside whisky, která si naprosto zaslouží být zařazená mezi nejlevnějšími single maltkami. Předčí ji i řada blendů. V tomto případě jsem rád, že jsem si lahev nikdy nekoupil.
josé píše: 30 lis 2017, 23:26 je to pitelné, ale žádné nadšení se nekoná. vzorek zdarma ok, flašku ne. (b.0/1)
ji dle mého vystihují.

Mezi blendy, které ji předčí patří třeba JW Blue Label :D
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Mirek »

Mezi blendy, které ji předčí patří třeba JW Blue Label :D
[/quote]

Předčí ji v mnoha ohledech, zejména cenou... :lol:

Ale abych taky řekl něco "chytrýho": pronášet zásadní soudy po ochutnání 2 cl tekutiny si netroufnu ani u minerálky, natož u whisky. Dle mých zkušeností je potřeba vypít aspoň flašku, proto pro mě osobně mají všechny recenze, napsané na základě minimálního vzorku, mizivou výpovědní hodnotu a nic moc si z nich nedělám. Prostě nevzorkuju a nikdy nebudu. Pokud z nějakých důvodů usoudím, že na tuhle konkrétní flašku mám chuť, zlobím tak dlouho, dokud si ji neseženu. Pokud je pro mě cenově nad limitem, holt si musím nechat zajít chuť a smířit se tím, že třeba Dalmore Constellation asi v čumáku nikdy mít nebudu, stejně jako nikdy nebudu jezdit v Bugatti Chiron. Holt ten náš sport je finančně trochu náročnější a snaha za každou cenu ochutnat co nejvíc vzorků mi přijde nesmyslná až zcestná. Pravda, recenzí by dramaticky ubylo... :mrgreen:
Ale k tématu...prohrábl jsem skříňky a tuto flašku jsem našel. Průser to není, Top 10 už vůbec ne, prostě průměr, který po dopití nenutí v panice shánět druhou :D . Vychlastat ve třech u mariáše a v klidu zapomenout.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2432
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od tornado »

The Singleton of Dufftown 12 yo

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Lehké, příjemné. Kytičkovost, syrové těsto, lehce oříšky (možná až náznak sherry), nepatrně vanilka. Po chvilce nepatrný odstín ovocnosti (třešně) a med. Po odstání lehce nakyslost bílého vína se stopou travnatosti. Dále těsto, oříšky, med a dřevo.
Chuť:Lehká. Med a po chvilce kyselejší travnatost, ta v chuti začne dominovat. Jablko, jablečný štrůdl, se slinami marcipán.
Dozvuk:Kratší, jde do sucha a lehce zahřeje ústa. Zanechává dojem po koláčovém těstu s medem, broskvích a vanilce
Shrnutí:Lehčí, jednodušší. Není špatná, moc toho ale nenabídne.
Mort
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2020, 19:42

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Mort »

Pánové zatím hledám a pomalu se propjím k té pravé která mě bude provázet dalším obdobím objevováním whisky, a po přečtení zdejšího vlákna jak je tato whisky nanicovatá musím oponovat.
Zakoupil jsem ji v Lipsku v Kauflandu za 17€ a říkám si tohle otevřu naliju a vyliju ale po prvním polknutí jsem zamlaskal a měl plnou hlavu křížal z jablek a hrušek.
Nabídl jsem mé ženě která má ráda rumy typu Companero Orange ,kakadu či Bumbu a prohlásila jo plné hrušek jablek atd .Né co je levné musí být špatné
Po upití 1/2 musím konstatovat že jsem si mezi tím dal sklenku Glenmorangie Nectar je jemnější a hořkost je menší jak u Macallan Qeestu .
Je to pohodová základní nepřemaxilizovana voňavá whisky na pokec s přáteli nebo popíjení doma večer u grilu. Za malé náklady pohodový večer.
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Tos »

Mně i těch 17 euro přijde hodně. Byla to má první single malt (koupená v sadě s Bushmills Black Bush 0,7l, obě za 690,- Kč) a zklamání veliký. Aroma nijaké, ze začátku jablečný mošt, pak spíš štrůdl. Chuť nejdřív nijaká, pak aspoň náznak alkoholu. Dozvuk téměř žádný, snad zlehka patrný otisk úvodního štrůdlu.
Po necelých dvou týdnech jsem si po přechutnání poznamenal: „Ve vůni jako by se sladkost štrůdlu začala prát s jablečným octem. Po polknutí se objeví poměrně silná stopa mýdlovosti. Fakt nechápu, jak tohle někdo může kupovat za plnou cenu cca 850,- Kč s cílem pochutnat si na tom. Já už bych to nevzal ani ve zmíněný akci, leda by tam byl dvakrát Black Bush.“
A po dalším týdnu jsem si zapsal: „Brr, to mejdlo na konci je fakt hnusný. Musím se obětovat a dopít to, než se ze zbytku (cca 30 cl) stane něco nepoživatelnýho. Smíchat 80% líh 1:1 s vodou a ochutit to kapkou jablečnýho Jaru, né každej pozná rozdíl.“
Netvrdím, že základní Singleton je špatný, ale skrz chuťový buňky začátečníka mně přijde jako původně zábavná historka, kterou někdo urputnou snahou o co nejlepší vyznění totálně zvoral. Black Bush je o hodně příjemnější a po otevření láhve se valem nemění ve sračky. Mezitím jsem měl dvakrát panáka základní single malt Glenfiddich 12 – a je to úplně něco jinýho. O její chuti a vůni se bavit nebudu, to ať posoudí každej sám. Ale ten dozvuk! Na Singleton zapomenu okamžitě po polknutí, ale Glenfiddich mi v hubě strašně dlouho (desítky vteřin, snad i pár minut) kouzlí neuvěřitelně bohatý chutě! To člověku dá důrazně vědět, že (dobrej) single malt je úplně jinej svět, než běžnej blend z marketu. U Singletonu začátečník tenhle „kulturní šok“ těžko zažije. Jako první single malt ji nedoporučuju. Howgh :-)
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od nobynoblhoch »

Tak pít se to dá, neurazí neokouzlí asi jako celá nabídka této palírny.Pokud je v akci za ty 3-4kila tak proč ne,ale na dvanactiletou je to slabý
Odpovědět