The Singleton of Dufftown 12 yo

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: The Singleton of Dufftown 12 yo

Příspěvek od Nethar » 01 pro 2017, 19:44

Podepisuji.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 01 pro 2017, 19:50

Ale láhev je taky jen vzorek ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 01 pro 2017, 20:25

Dle mého je třeba brát s rezervou všechny recenze, včetně těch renomovaných. Hodnotit whisky je jak hodnotit ženskou, 1000 lidí tisíc chutí a to že na tom zrovna neujíždí Jim Murray neznamená, že si na tom nebudete ujíždět vy a nebo naopak...
Co se týká 12ky Duftownu, za mě dobře pitelná whisky, jejíž ambice končí někde na úrovni nenáročného popíjení při posezení s přáteli. Cena tomu i celkem odpovídá. Láhev jsem měl, vylévat jsem ji nemusel a po další netoužím...
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 01 pro 2017, 23:55

spyna píše:
01 pro 2017, 20:25
Hodnotit whisky je jak hodnotit ženskou
Naprosto se podepisuji pod to, že hodnotit ženskou na základě vzorku či úvodní degustace je holý nerozum 😉
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 02 pro 2017, 06:00

I já se připojím do diskuse:

Pro mě jsou recenze i ty založené na jednom vzorku velmi cenným zdrojem infomrací pro výběr toho co dál. Moje játra a peněženka mi bohužel nedovolí ochutnat vše a tak si zde na fóru pročítám každou recenzi a hledám mezi nimi whisky, které připíšu na lísteček "tohle musím najít a vyzkoušet". A přestože si na WF nebo WLP dávám spoustu vzorků sponálně dle aktuální nabídka, tak prvně hledám ty, které jsou na tomhle seznamu. Nicméně čím více názorů a čím větší je recenzovaný "průtok" tím je recenze hodnotněší. Ale občas se stane, že mám jiný názor než 20 recenzentů, kteří zvládli celou láhev.

Nicméně teď to důležité. S touhe lahví jsem se také seznámil až do dna a níže popsané názory:
lalos píše:
08 lis 2017, 22:27
Naprosto základní Speyside whisky, která si naprosto zaslouží být zařazená mezi nejlevnějšími single maltkami. Předčí ji i řada blendů. V tomto případě jsem rád, že jsem si lahev nikdy nekoupil.
josé píše:
30 lis 2017, 23:26
je to pitelné, ale žádné nadšení se nekoná. vzorek zdarma ok, flašku ne. (b.0/1)
ji dle mého vystihují.

Mezi blendy, které ji předčí patří třeba JW Blue Label :D

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 02 pro 2017, 08:04

Mezi blendy, které ji předčí patří třeba JW Blue Label :D
[/quote]

Předčí ji v mnoha ohledech, zejména cenou... :lol:

Ale abych taky řekl něco "chytrýho": pronášet zásadní soudy po ochutnání 2 cl tekutiny si netroufnu ani u minerálky, natož u whisky. Dle mých zkušeností je potřeba vypít aspoň flašku, proto pro mě osobně mají všechny recenze, napsané na základě minimálního vzorku, mizivou výpovědní hodnotu a nic moc si z nich nedělám. Prostě nevzorkuju a nikdy nebudu. Pokud z nějakých důvodů usoudím, že na tuhle konkrétní flašku mám chuť, zlobím tak dlouho, dokud si ji neseženu. Pokud je pro mě cenově nad limitem, holt si musím nechat zajít chuť a smířit se tím, že třeba Dalmore Constellation asi v čumáku nikdy mít nebudu, stejně jako nikdy nebudu jezdit v Bugatti Chiron. Holt ten náš sport je finančně trochu náročnější a snaha za každou cenu ochutnat co nejvíc vzorků mi přijde nesmyslná až zcestná. Pravda, recenzí by dramaticky ubylo... :mrgreen:
Ale k tématu...prohrábl jsem skříňky a tuto flašku jsem našel. Průser to není, Top 10 už vůbec ne, prostě průměr, který po dopití nenutí v panice shánět druhou :D . Vychlastat ve třech u mariáše a v klidu zapomenout.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 10 kvě 2018, 18:22

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Lehké, příjemné. Kytičkovost, syrové těsto, lehce oříšky (možná až náznak sherry), nepatrně vanilka. Po chvilce nepatrný odstín ovocnosti (třešně) a med. Po odstání lehce nakyslost bílého vína se stopou travnatosti. Dále těsto, oříšky, med a dřevo.
Chuť:Lehká. Med a po chvilce kyselejší travnatost, ta v chuti začne dominovat. Jablko, jablečný štrůdl, se slinami marcipán.
Dozvuk:Kratší, jde do sucha a lehce zahřeje ústa. Zanechává dojem po koláčovém těstu s medem, broskvích a vanilce
Shrnutí:Lehčí, jednodušší. Není špatná, moc toho ale nenabídne.

Odpovědět