Glenfiddich Select Cask

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich Select Cask

Příspěvek od Nethar »

Dnes jsem proti sobě postavil tři fidítka - Select Cask pro travel retail, 18 yo (kterou mám opět relativně čerstvou láhev, recenzi vložím až později) a 21 yo Gran Reserva. Díky mé nekonečné genialitě jsem bez cizí pomoci dokázal tuhle trojici testovat vůči sobě naslepo.
selectCask.jpg
selectCask.jpg (27.53 KiB) Zobrazeno 5731 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/44499
Web:http://www.glenfiddich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenfiddich
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano (ze tří)
Aroma:trojka bojuje v prvním dojmu ve vůni s dvojkou (18 yo) o titul té nejsladší, každopádně pak ji to přejde, nejvíce vybočuje, koženě nasmrádlá, fíky a sprejová impregnace na boty, není agresivní, minimálně v této trojici hodně zaujme, teď jde o to, jestli pozitivně nebo negativně, je tam totiž skoro až ta jurovská nasmrádlost, i když jenom v jemném provedení
Chuť:z trojice nejhladší, nejsladší, pak zaútočí něčím hodně divným, možná kůže, možná kouř, možná dřevo, možná umělohmotnost, je to divné a já si říkám, že by to byl zase ten divný rum? Jak to žmoulám v puse, vracím se zpátky k té juře a ledaigu, smrdí to tak, není mi to moc příjemné.
Dozvuk:Sladkost a nové kožené boty, ještě nejspíš napuštěné nějakým chemickým smradem. Dlouhý, postupně se zlepšující, jak ubývá umělé hmoty. Nechutná mi vůbec.
Shrnutí:Fuj tak to jsem vlastně rád. Je to Select Cask. Já se kvůli té umělohmotné pachuti obával rumové Gran Reservy, protože s rum finiši podobnou "divnou" zkušenost mám, na ni jsem to tedy tipoval. Nakonec je to tedy ta nejobyčejnější a to je dobře. Od Glenfiddichu trochu překvapivý smrad. Vzpomínám si ještě z těch vymykajících se na Caoran Reserve, ale ten byl hezky nakouřený. Nevěděl jsem, jestli tohle je (protože je to taky Solera) náhodou nějaký nenápadný pokus o NAS verzi patnáctky, ale tohle snad ne.
Botana

Re: Glenfiddich Select Cask

Příspěvek od Botana »

Velikost:200 ml
Aroma:Bílé víno (rulandské šedé ;)), meruňky, horská louka za chladného rána, kyselé bonpari a taky nějaké ředidlo či impregnační sprej.
Chuť:Znovu ty sladkokyselé bonpari, leštěnka na nábytek.
Dozvuk:Zase kyselé bonpari, zase impregnační sprej (jelikož má prý sněžit a impregnoval jsem si boty, tak vím, o čem mluvím :)).
Shrnutí:Kvalitativně bych řekl srovnatelné s 12 yo, která je však čistě ovocňoučká, zatímco SelectCask je "narušená" impregnačním sprejem, někdy mi to vadilo, někdy ne. Celou lahev bych si však nekoupil.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfiddich Select Cask

Příspěvek od Hunter »

Ty bláho, impregnační sprej jsme tu ještě neměli! Dobrý, ten se bude na XI. degustaci Bratrstva rašeliny dobře shánět. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Glenfiddich Select Cask

Příspěvek od Króča »

Hunter píše:Ty bláho, impregnační sprej jsme tu ještě neměli! Dobrý, ten se bude na XI. degustaci Bratrstva rašeliny dobře shánět. ;)
Ha už se těším :D
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich Select Cask

Příspěvek od joy »

Glenfiddich Select Cask

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/44499
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:krásná, sladce bohatá ovocná vůně, banány se snoubí s hruškami a jablky, přidávají se rozinky a ožehnutý dub
Chuť:oproti sladké vůni je to překvapení, lehká chuť, téměř bez sladkosti, působí svěže, objevuje se ovoce, hrušky v alkoholu a opálený dub
Dozvuk:krátký, kořeněný, suchý, ovocný, dub, skořice, pepř
Shrnutí:Jedna z nejlepších vůní, které jsem ve whisky (nepočítaje peat kousky) kdy cítil. Ovšem v chuti trochu zklamání. Ocenil bych větší sladkost a taky nezapře to, že je to mladá whisky. Impregnační sprej jsem necítil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Glenfiddich Select Cask

Příspěvek od josé »

gfdSelectC.jpg
gfdSelectC.jpg (19.57 KiB) Zobrazeno 2164 x
likvidujeme miniatury. ve slepém trojtestu Travel Retailová Cask řada Glenfiddich v obsazení Reserve, Select a Vintage.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70471
Web:https://www.glenfiddich.com
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano, 3x Glenfiddich
Aroma:zvláštně nahnilé ovoce, blůmy, jablka, rybíz. mokrý hadr. staré dřevo. trochu pryskyřice, mech, skořice, kůže. po odvětrání sladové, již pouze bourbonové. (b.1+/3)
Chuť:docela dost dřeva, mléčná čokoláda, krémová. pražený slad, hřebíček, černý čaj. (b.2+/4)
Dozvuk:žádné překvapení. odeznívá chuť. sládne k vanilce, sušený banán, wafle zakápnuté rybízovou šťávou. citronová kůra, větrový. (b.1/2)
Shrnutí:asi mix bourbonu a sherry. sice mi do noty moc nekápla, ale dá se. (b.0/1)
Body:5
Oficiální info píše:With elegant layers of sweetness, spice and hints of citrus, Glenfiddich Select is a deliciously smooth expression made from casks married using our unique Solera vat process to create a single malt of unrivalled quality and consistency.
Each cask is hand-selected by our Malt Master, Brian Kinsman, and chosen for its unique taste profile. Individual casks are then married in our Solera Vat, a unique process where the flavours from each cask interact with each other to create a uniquely smooth and refined single malt.
A beautifully soft, sweet single malt, our Select expression combines the refined taste of oak with the signature orchard fruit of the Glenfiddich collection.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět