Kininvie 23 yo Batch 3

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Kininvie 23 yo Batch 3

Příspěvek od Nethar » 08 pro 2015, 22:36

Trochu se bojím, že takovýchto vláken - Batch X, Cask 321548A, September 2016 Release 28, apod. - nás tady čeká víc a víc.
kininvie.jpg
kininvie.jpg (29.21 KiB) Zobrazeno 630 x
Postavil jsem proti sobě naslepo dvě whisky, u kterých jsem čekal tak nějak podobný charakter z toho, co tu nejvíc čeká. Jedna z nich byla Kininvie, kterou jsem měl ve třech různých verzích už na Whisky Life! Prague, druhou z nich jsem zapomněl, co jsem si dva dny předtím na stůl připravil, takže ta byla naslepo úplně. Teď už vím, že je to Mortlach Rare Old, který by měl být hodně odlišný od sherry monstra z F&F (ne, nemyslím britskou módní značku z Tesca). Ani jedna není whiskou, kterou bych vyhledával, Kininvie mě spíš mírně potěšila po předchozí zkušenosti, Mortlach zklamal.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/66925
Barva:
Alkohol:42,6 %
Velikost:vzorek
Naslepo:Mortlach Rare Old a Kininvie 23 yo
Aroma:V prvním dojmu sladká, ale jak jsem se k ní pak vracel, tak už mi pokaždé přišla v tomhle směru taková "normální". Trochu příjemného laku na dřevo. Lesní kapradí. Je to jemná uzavřená záležitost. Na špičku prstu vanilky.
Chuť:Po každém napití nejdřív hodně jemná porce sladkosti, která přechází až do trochu zatuchlé dřevitosti, ale jenom hodně pomalu, takže stačí nežmoulat to v puse dlouhé hodiny. Zase spíš jemnější záležitost, je příjemná, ale ne oslňující.
Dozvuk:Nejdřív až nahořklý (prostě dost dřeva), ale pak hezky zesládne. Středně dlouhý, vanilkový.
Shrnutí:V klidu domova určitě zapůsobila víc než na festivalu, naslepo jsem proti ní nebyl tak zaujatý a neměl jsem předtím pecky od Glendronachu. Ale stejně mi to nepřijde jako nějaká nadprůměrná záležitost, je to předražená limitka, budiž jí aukce lehké.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět