Glenfarclas 12 yo

Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Radek »

Tak jsem tuhle whisky přechutnal:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Trochu sherry.
Chuť:Mandarinky a ke konci pomerančovatí.
Dozvuk:Nevýrazný a ke konci to i zhořkne.
Shrnutí:Nějak se s touhle whisky nedokážu úplně shodnout, to asi ty mandarinky. Řekl bych že Glenfarclas má na víc.
Body:83
Původně jsem bodů dal podstatně míň, to jsem ale hodnotil dost po paměti.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
kml

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od kml »

Alkohol:43 %
Barva:
Aroma:Suché, sherry.
Chuť:Nasládlé sherry, kouřová suchost, kořeněná.
Dozvuk:Dřevitá dochuť, trpce nakyslá, suchost a sherry.
Shrnutí:Lahodná, solidní whisky se stopami sherry. Výrazná chuť i u mladé whisky.
Body:86
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Uplynul rok a půl a měl jsem možnost, tentokrát bez vědomí toho, co piju, přechutnat ve slepém testu od Króči vzorek stejné whisky jako jsem už pil na whiskyfestivalu.
Takže jdu s kůží na trh, myslím, že je to zajímavé se podívat, jak se může změnit hodnocení i slovní popis s odstupem času, a také když najednou nevím, že mám whisky, která zrála v sudu po sherry.
Aroma:Lískové ořechy zalité lesním medem. To nebude mladá whisky, působí dost vyzrálým dojmem. Hodně příjemná ovocná nasládlost. (87 b)
Chuť:Vcelku věrně odráží vjemy, na které mě připravilo aroma, takže med, přezrálé ovoce, sladce i dřevo. Jen v dochuti je znát suchá připálená topinka, tipnu dozrávání v sudu po bourbonu. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Moc mi chutná, sympatický vzorek a jsem zvědav na odtajnění palírny.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14879
Web:http://www.glenfarclas.co.uk/
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Výraznější sladké aroma naznačuje, že whisky je buď v něčem stařená nebo ji někdo hodně nastříkával parfémem :-) Každopádně se jim to povedlo. Sladké pomeranče, stále oblíbenější výraz marshmallow, na konci to uzavírá koženost. Celé zahalené v trochu kyselejší hravosti, ale celkově je to spíš "zatuchlejší" whisky.
Chuť:Trochu ostřejší (tipuji 43%, možná i 46%), tady spíš kožená, hutnější, ta ovocná hravost z vůně mizí. Při opakovaném napití mi bohužel mírně hořkne.
Dozvuk:Pro mě nejslabší článek řetězu, je tam trochu dřevité hořkosti, jehličnatých stromů. Z pozitivních dojmů čokoláda, která je naštěstí tím, co nakonec zůstává. A doznívá dost dlouho.
Shrnutí:Šikulka tahle whisky. Člověk se vždycky bojí, když mu něco naslepo testovaného chutná, aby nevychválil nějaký blend, ale koneckonců jestli tohle je levný blend, tak já jsem nadšený a běžím do Lídlu :-) Klasickou si ji ale raději kupovat nebudu, ačkoliv jsem si na vzorku pochutnal, ta nahořklost by mi mohla lézt časem na nervy.
Díky za vzorek, Króčo!
whisky

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od whisky »

Velikost: 0,04 l vzorek

Lehce nakyslá, je znát původ alkoholu (ječmen), pivní nádech.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Duthoron »

Aroma:Drcené vlašské ořechy na nějakém dortu s cukrovou polevou.
Chuť:Zpočátku jen sladká, ale rychle sílí a nabývá robustnosti.
Dozvuk:Pomalu ustupuje síla koření a zůstává něco jako máslová sušenka.
Shrnutí:Hodně dobrá whisky, která se dá sehnat v Travel free shopu za 632,- Kč litr (v akci s klubovou kartou občas taky za 500). Lepší poměr ceny a výkonu asi neseženete, takže se snažím mít doma stále aspoň jednu lahev na takové běžné pití.
Cyra

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Cyra »

Aroma:Lehce nakouřené citrusové ovoce a hrušky. Karamel, jemně kakao, ořechy, květiny. Také náznaky travních odstínů.
Chuť:Nasládlá, oříšky, kytičky. Docela šťavnatá.
Dozvuk:V dozvuku hořkne (docela nepříjemně). Kakaem zaprášená jablka a citrusy. Dřevo a kyselejší tóny s nahořklostí. V úplném závěru se vrací pocit nasládlosti (ale to už je pozdě).
Shrnutí:Ani mi moc nevadí, že už je láhev skoro prázdná. Tohle mi moc nesedlo (naléval jsem to spíše návštěvám :) ). Po 105 to bylo zklamání.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Zvláštní, ostré. Špatně se to popisuje, ale snad kůže a něco umělého. Když ji necháte pár minut stát ve sklenici, tak se otevře a ostrost je ta tam. Kůže je cítit pořád, ale přidají se oříšky a karamel.
Chuť:Opět kůže i když méně než ve vůni. Chuť je velmi hutná. Tmavá čokoláda, sherry.
Dozvuk:Dlouhý, potěší.
Shrnutí:Tahle whisky má nakročeno k tomu stát se mou oblíbenou lahví ze Speyside. Při testování jí dělala párkrát sparing partnera GlenGarioch Founder's Reserve, která prohrávala kvůli menší výraznosti a větší sladkosti a voňavkovitosti. Při srovnání s Clynelish 14 yo to už bylo o poznání vyrovnanější. Rozhodně však pro ni hovoří poměr cena/výkon - kdo ji koupil v Travel Free (pokud možno v akci s klubovou kartou), ten ví :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Runrig

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Runrig »

Aroma: Vydelana jelenice, sherry, mlecna cokolada v oleji, zadelane zkysle testo na houskovy knedlik

Chut: Sladka vanilka, ktera uschne, sherry, spetka pepre, vyrazne zatuchla trava

Dozvuk: Hrejiva, jeste sherry, liskovy orisek, drevity ton

Shrnuti: Vetsinou dobre funguje jako jeden z prvnich vzorku vecera, litrove baleni 12yo nebude posledni a jsem velmi zvedavy na 15yo.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfarclas 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

Aroma:med, sherry, lehce něco ovocného
Chuť:med, sherry, trochu dřeva a nějaké koření, konec sušší
Shrnutí:Dobrá whisky za výbornou cenu. Výborná do začátku single malt
Moje první celá láhev single malt whisky, přesvědčila mě, že se vyplatí investovat do něčeho lepšího než jsou základní blendy a stal se z ní tak začátek další cesty.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět