Glenfiddich 21 yo Reserva Rum Cask Finish

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Glenfiddich 21 yo Reserva Rum Cask Finish

Příspěvek od xenopus »

135407-big.jpg
Glenfiddich 21 yo Reserva Rum Cask Finish Batch No. 41
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86568
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP2016
Aroma:Hladké, opravdu hladí do nosu, bohaté. Skoro při každém přičichnutí voní jinak, to je super. Obilí, kůže, zelená jablka, karamel, vanilka. Překvapivě mi chybí koření.
Chuť:Mohutná, ale stále uhlazená (není agresivní). Skoro žádné konkrétní chutě neidentifikuji, tohle je prostě jen hrozně příjemné uhlazené pití.
Dozvuk:Už poměrně dřevěný (trochu hořkne, ale není to tak výrazné), sladký, šťavnatý. Trocha obilí, lehce koření.
Shrnutí:Příjemná whisky pro příležitosti, kdy si chci užít něco výborného, ale úplně nevím, co by to mělo být. Sáhnu po ní, netuše, co mě čeká, a ona mě překvapí svou milou vlídnou sladkostí a hebkostí. Jen za ty peníze po ní holt doma sahat nebudu...
Body:88,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Glenfiddich 21 yo Reserva Rum Cask Finish

Příspěvek od tornado »

Vzájemné porovnání tří Glenfiddichů: 18 yo Small Batch Reserve, 21 yo Reserva Rum Cask Finish a 26 yo Excellence.

21 yo Reserva Rum Cask Finish

Alkohol:40 %
Barva:
Web:https://www.glenfiddich.com/collection/core-range/21-year-old/
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Lehce ovocně nasládlé s velmi jemnou stopou tvarůžků. Dále med, zralá jablka, po krátké chvilce i náznak třtiny a marcipánu. Po odstání trochu marcipánu, vanilky a třtiny. Finiš po rumu je znát.
Chuť:Nejprve lehce olejnatá, po chvilce přechází do sladkých tónů a objeví se náznak kyselosti zelené třtiny.
Dozvuk:Zelená třtina, ke která se přidá decentní pálivost. Hezky zahřeje ústa a velmi pozvolna doznívá.
Shrnutí:Pije se dobře, ale o žádné velké překvapení nejde. Při slepé ochutnávce bych tipoval lehčí příjemný rum. Ochutnávky nelituji, ale na nákup lahve to určit není.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 21 yo Reserva Rum Cask Finish

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Příjemně ovocné, lehká a taková neutrální trochu třtiny a mandle.
Chuť:Chuť je docela kořeněná a dřevitá. I přesto působí lehkým dojmem. Chybí jí plnost a aspoň kousek výrazu.
Dozvuk:Dozvuk je středně dlouhý. S náznaky dřevité kořenitosti.
Shrnutí:Tahle whisky je pro mě po Glenfiddich 18 Yo docela zklamáním. A se svou cenou opravdu lahví se špatným poměrem ceny kvalita. Co se mi na ní hodně líbí je to ten krátký okamžik kdy si usrknete ze skleničky. Ta počáteční chuť je fakt super.
Odpovědět