Glenfiddich 19 yo Age of Discovery Red Wine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9671
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 19 yo Age of Discovery Red Wine

Příspěvek od Nethar »

rw.jpg
rw.jpg (23.22 KiB) Zobrazeno 2585 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/40016
Web:http://www.glenfiddich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenfiddich
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Lehké, svěží, ovocné, kyselejší, mandarinky, černý bez, černý rybíz. V porovnání například s Glenfiddich 18 yo ta hravá svěžest ještě vynikne.
Chuť:Napoprve na degustaci BR přišla na 40 % hodně ostrá, ale v dalším popíjení už to nemohu potvrdit, odpovídá to těm slabším procentům, lehká, ale ne nudně vodičková. Žádná hořkost, pěkně pitelná, osmnáctka je proti ní dost dřevitá.
Dozvuk:Sladký, nehořký, mezi Glenfiddichy super pití. Je to jemné, středně dlouhé.
Shrnutí:A pitelnost zopakuji i ve shrnutí, láhev je pryč velkou rychlostí, pila se sama. Nenáročná whisky na každý den, přitom vysoké úrovně. Těším se na další dvě lahve z Age of Discovery. Tato byla na XI. degustaci Bratrstva rašeliny, proti ostatním lahvím byla jemnější, hravější a méně výrazná.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6396
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 19 yo Age of Discovery Red Wine

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/40016
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Výrazně nasládlá, pěkně ovíněná a tedy ovocně nakyslá. Čokoláda, rozinky, ovocná sladkost, sladce kořeněná a občas až s nádechem máty. Mírně staré dřevo, lehounce "zatuchlé". (88 b)
Chuť:Při první ochutnávce jsem oceňoval na 40% velmi plnou chuť a dochuť, při přechutnávce s odstupem dvou měsíců jsem naopak litoval nízké voltáže. Na jazyku pikantně kořenitá, jemná, s pěkným vlivem sudu. Sladké koření. Suchá i lehce nasládlá zároveň. Suchost jako po sherry sudu. (86 b)
Body:87
Shrnutí:Při prvním ochutnání se mi líbila o něco víc, výsledné skóre je průměrem z obou kol ochutnávání, ve výsledku si lehce pohoršila z 88 na 87 bodů. Během degustace Bratrstva rašeliny ve spolupráci s naším hostem josém skončila tato whisky v celkovém hodnocení na 8. příčce z osmi, ale šlo o sestavu tak vyrovnanou a kvalitní, že tento údaj je jen pro zajímavost. Ostatně celkové výsledky si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 8&start=10
Velký dík Netharovi za možnost ochutnat, tenhle Glenfiddich potěšil.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět