Speyside 12 yo (M&S)

Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

Speyside 12 yo (M&S)

Příspěvek od xenopus » 29 lis 2016, 20:26

M&S_Speyside_SMW_12yo.jpg
Single malt whisky stará 12 let produkovaná neznámou palírnou ve Speyside a lahvovaná neznámou firmou pro Marks&Spencer.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/87811
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,7 lahev
Aroma:Slaďounké, v pozadí trochu větrové, opravdu typická Speyside, trošku štiplavý alkohol. V zásadě příjemné, byť poněkud jednodušší. Slad, vanilka, toffifee, červené jablko, troška koření.
Chuť:Příjemná, hladká, není tak sladká, jak slibovala vůně, docela "vodová". Hodně vanilky, opět trocha koření a jablek, v tomhle je s vůní zajedno.
Dozvuk:Spíš kratší, sladký, ale pak vyleze nasprostlá hořkost, to mě rozladilo. Vanilka, trošku připálený karamel, nahořklé dřevo, cukrová vata.
Shrnutí:Relativní novinka v sortimentu M&S a aktuálně je na ni dokonce 20% sleva, tzn. koupíte ji za cca 800 Kč. Za stejných osm set ale seženete lepší whisky, a to nezanedbatelně lepší... Je to klasická Speyside, takže pro Ostrovní rašelinou nepolíbené návštěvy bude dobrá, jenže k tomu poslouží i Grangestone za přibližně poloviční cenu...
Edit 2017-01-17: Za shrnutím si stojím, víckrát nechci. Ale míchat jsem ji nemusel, takže to nebylo až tak hrozné. Ale Laphroaig 10 je Laphroaig 10 atp.
Body:80
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Speyside 12 yo (M&S)

Příspěvek od josé » 16 led 2017, 22:10

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/87811
Alkohol:40 %
Velikost:maxivzorek
Aroma:šťavnaté ovocné. citrusy, meruňky. jablko působí až tak jako synteticky žvýkačkově. luční med. slad. lehké dubové tóny (žádná zatuchlost) s větrovostí. nenáročné, příjemné. vanilkový pudink (b.2/3)
Chuť:výraznější dřevo s hořkostí mě ještě snesitelnou, spíše do E.O., do toho šťavnatá a perlivá vínovost a ovocnost - jablečný džus, angrešt a citron. medově sladké. úplně cítím koláč s drobenkou a kousky kyselejšího ovoce (b.2/4)
Dozvuk:lehký, sladší, hřejivý s trochou kořeněné dřevitosti. meduňka (b.1/2)
Shrnutí:takový učebnicový speyside. řekněme ve stylu Balvenie. nijak extra hutné, žádný lamač žebříčků, ale dokážu si ho představit jako pohodového společníka na vlahý letní večer. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět