The Glenlivet Founder's Reserve

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

The Glenlivet Founder's Reserve

Příspěvek od tornado »

The Glenlivet Founder’s Reserve.jpg
The Glenlivet Founder’s Reserve.jpg (19.43 KiB) Zobrazeno 7642 x

The Glenlivet Founder’s Reserve

Alkohol:40 %
Barva:
Web:https://www.theglenlivet.com/the-glenlivet-founders-reserve/
Velikost:láhev
Aroma:Kyselá jablka, lehce nakyslý kouř, trochu medu. Ze začátku také nepatrně lak na nábytek, po chvilce jsem ho již nezaregistroval. V náznacích meruňky, hrušky a švestky. Převládají kyselé ovocné tóny, pod kterými zlehka vystupuje kouř a nepatrně ovocná nasládlost.
Chuť:Zelená kyselá jablka s kapkou medu, suchý kouř, nepatrně lístkové oříšky, citrony a velmi jemný náznak dřevitosti. Lehká a nepříliš výrazná.
Dozvuk:Nakyslý, zlehka zahřeje jazyk a po několika doušcích i na příjemně dlouho horní patro. Velmi nepatrně kouřový a opět v tom cítím kyselá zelená jablíčka a trochu hrušky. V úplném konci zlehka sládne po rozinkách.
Shrnutí:Můj první Glenlivet, nemohu tedy zatím srovnat s ostatními. Na první ochutnání mě moc nezaujal, ale špatné to není. Trochu překvapí svojí kyselostí, po delším ochutnávání mi přijde o něco málo zajímavější. Lehčí a nenáročné pití na léto.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od Radek »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/64208
Alkohol:40 %
Velikost:zatím vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Citron (což se u Glenlivetu dalo čekat) ale přes ten citron se tam cpe vůně lakýrnictví.
Chuť:Citron by se v chuti našel, především zpočátku, ale pak to jde do hořka a to výsledný dojem dost kazí.
Dozvuk:Alkoholově nahořklý.
Shrnutí:Jak aroma, tak chuť začínají celkem dobře, ale do finiše nevydrží. Za cenu 450- Kč v Tescu (ve slevě) koupě nelituju ale druhou láhev už nekoupím ani za tuhle cenu. Pro mě to adept na ekonomický nákup rozhodně není.
Body:78
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/g ... s-reserve/
Aroma:Nasládlé, kopírující sherry s jakousi divnou, ale snažně ukrytou umělostí. Doplněná o hrušky a skořici.
Chuť:Sherry, čokoláda, hruška celkově dost ovoce, třtinový cukr a lehká stopa vanilky. Chuť je celkově spíše plochá a je obtížné ve v ní zorientovat.
Dozvuk:Dozvuk je slabou stránkou. Hlavně kvůli horkosti. Délka je možná až překvapivá, čekal bych spíše velmi krátkou, ale tohle pití se ústech udrží. Což vzhledem k tomu, že dozvuk není nijak příjemný, není až zas tak velkou výhodou.
Shrnutí:Je to to nejslabší co jsem z produkce Glenlivet ochutnal. Krom vůně asi není důvod takovou láhev pořizovat.
Body:74
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od Kobalt »

Podnik:Jameson Rock Club Plzeň
Velikost:vzorek
Aroma:Sladká, měkká a zároveň trochu ostrá. čokoládový slad, zkvašené obilí, med.
Chuť:Slad a jiné obilí, hořká čokoláda, zkvašená sláma. Trochu pichlavá.
Dozvuk:Hořká čokoláda a hořkosladké dřevo, slad a sladká sláma.
Shrnutí:Řekl bych, že docela dobrá whisky, ale nic zajímavého ani speciálního.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od lalos »

Glenlivet Founder’s Reserve

Info:Naprosto základní Glenlivet, který v core range skočil před Glenlivet 12 yo. Tuto NAS whisky srovnávám přímo právě s dvanáctiletou glenlivetkou protože jsem dost slyšel o tom, jak je špatná. Tak se pojďme mrknout na to, jak to tedy je.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/64208
Web:https://www.theglenlivet.com
Alkohol:40 %
Barva:Old Gold – barveno – filtrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Sladce vodová, štiplavě lihová. Pořád tam jsou ty květinky, ale zostřené lakem na nehty. Lehce citrusy, celkově ale působí mladě.
Chuť:Nevýrazná, vodově sladká. Lehká ostrost mentolek, celkově ale naprosto nijaká, nezajímavá.
Dozvuk:Středně dlouhý s poměrně širokou škálou hořkostí, vyčnívá z nich tonic nebo střik z citrusové kůry.
Shrnutí:Tohle je pro mě docela průser. Nejzajímavější je vůně, a i ta má dost nepříjemné odstíny. Chuť nijaká a dozvuk na mě velmi hořký. V porovnání s Glenlivetem 12 yo minimálně o třídu horší, nákup nikomu nedoporučím. Pro mě je čistá dost nepitelná, do míchačky třeba s tonikem to ale nemusí být úplně blbá volba.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od salam15 »

Vidíš a tuhle si někdo z Glenlivetu ve Whiskycast liboval, jaký je Founder's Reserve super komerční úspěch - jestli vy chlapci nejste moc rozežraní :naughty: :lol:
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od lalos »

Jako zas abych nemachroval jaký jsem znalec....Kdyby mi ji někdo nalil naslepo a v jiném rozpoložení....asi by mi taky nechutnala.
Ale v přímém porovnání s dvanáctkou je to fakt propastný rozdíl a asi nebudu sám, kdo si to myslí.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od Radek »

Když jsem se popral s celou lahví, tak jsem se zamyslel a dospěl k názoru že ve slevě (za 450,- v Tescu) bych jí teda asi zase koupil, i když jsem v recenzi tvrdil něco jinýho.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: The Glenlivet Founder’s Reserve

Příspěvek od Duthoron »

Viděl jsem ji ve slevě v Lidlu za 600, takže spíš náhodná koupě (abych citoval ženu: "člověk ho pošle pro rohlíky a on místo toho zase přinese whisky ... :doh: " ... kecá, ty rohlíky jsem vzal taky!).


Alkohol:40 %
Aroma:Takové nenápadné aroma, trochu řídké, květiny, sladký hruškový kompot a citron.
Chuť:Zase ta jemňoučká sladkost, švestky a povidlový koláč.
Dozvuk:Hořkost dubového popela a připálených švestkových křížal.
Shrnutí:Moc jsem od ni nečekal, takže zklamat nemohla, ale propadák to není a pít se dá. Jsem rád, že jsem ji ochutnal, další lahev nepotřebuju.
Odpovědět