Glenfiddich 12 yo

Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od salam15 » 25 říj 2018, 23:48

Nethar píše:Nic takového, aspoň je o čem "mluvit" ;-)
Předseda má pravdu, piš lyricky, epicky prostě jak to cítíš. Aspoň se rozproudí diskuse ;) a nenech se rozhodit, my se tu na fóru máme rádi a rádi se špičkujeme
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

ktulu
New-make
New-make

Příspěvek od ktulu » 26 říj 2018, 06:05

salam15 píše:
25 říj 2018, 23:43
Tak třeba Springbank patří od počátku pořád té samé rodině, aby tady Nidan furt jen nemachroval s majetkem Grantovic rodiny ;).

A aby to nevyznělo blbě, tak já mám Glenfiddich taky rád, 12 yo jsem láhev měl a byl jsem s ní spokojen.

Pokud by měl člověk mít pejorativní náhled na komerční palírny, tak by musel skrz prsty koukat prakticky na všechny. Protože všem (manažerům) jde "jen" o množství. Jinak by většina skotských palíren patřila rodinným firmám a nadšencům a ne nadnárodním korporacím.

K těm tradičním postupům a lásce bych byl poněkud skeptický. Kdybych to chtěl podat provokativně, tradičně to dělají, protože musí (swa nedá jinak) a s láskou hlavně proto, že se to pak lépe prodává turistům, na které zapůsobí pití s příběhem ;)

Navíc zas tak tradičně to nedělají - malting floors nebo jinou vlastní vyrobu sladu má pár palíren a většině z nich to nepokryje ani 25 % potřeby sladu.

A ta láska - klidně by mohli v palírně říkat turistům, že je to fakt pruda tu whisky vyrábět a ze to dělají jen proto, že žádnej lepší byznys ve Skotsku není k mání, když navíc tu dobrotu, co si tam udělají, musí z 90 % lejt do blendů, protože ty zákazníci nic dražšího a chutnějšího kupovat nechtěj. ale asi by to mělo vliv na návštěvnost těch palíren, což je taky fajn byznys a navíc dává práci víc lidem než samotné pálení ;)

Jdu si nalít Talisker 10 (zajímalo by mne, kde se kupuje levněji než Glenfiddich 12 yo, mimochodem) a zamyslet se nad tím, ke které kapele bych ho přirovnal. A taky je skoro půlnoc a z kostela zvon mi noc připomíná, tak se asi půjdu umejt a pozhasínám.
Ano. Člověk by si neměl dělat tak velké iluze s těmi rodinnými tradicemi, postupy a jejich láskou k zákazníkovi. Pokud se člověk hlubokomyslně zamýšlí do důsledků, skončí často zklamanej (takže je lepší to nedělat a raději si nalít sklenku).

Co se týče té ceny...to jsem trochu zeslonil (to je jako zkonit, jenom mnohem větší). Třeba na la-vinu je T10 za 839 (s tímže v globusu za nějakých 1450...WTF?) a G12 v tomtéž internetovém obchodě za 700 a po obchodech za 1K. Tím chci jen říci, že pokud bych si objednával z netu, tak jdu zaručeně bez přemýšlení do T10 (poněvadž z hlediska teorie cena/výkon mi přijde levnější). Pokud se vyjadřuji nějak divně, či nelogicky (doufám, že nikoli), tak se omlouvám...přece jen je brzo ráno a já jsem střízlivej.
Per aspera ad astra.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 27 říj 2018, 19:22

glenfiddich 12 je skvělá, ale ta z 80 let :D

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 30 říj 2018, 15:43

Nejsem si desetiletím úplně jistý, ale mám pocit, že v 80.letech bylo na základní Glenfiddich jen Special Old Reserve (tedy ještě bez 12yo).

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 30 říj 2018, 15:47

máš recht byla to Glenfiddich 8yo pure malt :doh:

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 07 led 2019, 19:02

niekto v mojom okolí rozšíril poplašnú správu že mám rád whisky (kam ľudia na tie nezmysly chodia?), a tak sa mi nedávno zišli doma tri darované fľaše Glenfiddich 12yo, čo je pre mlčiacu väčšinu ekvivalent "drahá a teda dobrá whisky". Každá z tých fliaš padla na nejakej oslave, a akokoľvek by recenzie boli už ľahko rozostrené, vždy príjemne potešila (a nielen kvantitou), a to i v porovnaní s omnoho renomovanejšími kúskami. Mám dojem že je vďaka svojej prefláknutosti dosť podceňovaná, ale jedná sa o veľmi príjemné a nekomplikované pitie - kombinácia hrušiek, medu, smotany a orieškov bez akýchkoľvek rušivých tónov.

Petr KomáreK
Abstinent
Abstinent
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr KomáreK » 25 srp 2019, 01:06

Glenfiddich Special Reserve 43%

myslím, že tohle dvanáctka už byla
glenfiddichbspecialreserve01b.jpg
glenfiddichbspecialreserve01b.jpg (37.84 KiB) Zobrazeno 349 x
Tak po pár letech (no spíše po hodně letech) jsem se rozhodnul přeochutnat i tuhle "začátečnickou" whisky. I když tahle je vlastně ještě před tou dnešní základní dvanáctiletou. Aroma je lehce sladké, krásně květinkové, ovocné, jemné, příjemné, v pozadí lehké dřevo. Krásně jednoduché a nekomplikované. Na chuť je jemná, celkem příjemná, nekomplikovaná, lehce sladká, sladké ovoce, taková jednoduchá Speysidová. Je v chuti celkem jednoduchá, ale nijak výrazně zajímavá a zapamatovatelná. Dokončení má hebké, pohladilo mne po jazyku a mělo sladké tóny a ovoce, trochu čokolády.
Je to dobrá whisky pro vstup do světa single malt, nestojí až tolik peněz, dá se na ní dobře učit vůně a chutě. Určitě to není dobrý dárek pro znalce whisky, i když vám všude říkají, že je nejznámější a nejprodávanější. Tak věřte, že už ji taky zná a nejspíše i má (měl). A je to i dobrá varianta, když chcete někam vzít flašku, všichni očekávají kvalitní whisky (Ballantines Finest za vhodnou whisky nepovažujete), tak je to single malt, za přijatelné peníze a bude chutnat. Z mého pohledu, když si budu chtít nalít jen tak skleničku, sednout na zápraží a nechtít nad tou whisky přemýšlet, ale popíjet něco, co by mě začalo po chvíli moc "štvát".

Je to taková mladá milá holka. Je jednoduchá, je hezká, má hezkou postavu, je fajn, nevymýšlí komplikace, uspokojí, ale nic náročného (žádným směrem) se po ní chtít nedá. A když to nečekáte, tak nejste zklamáni. Velké dobrodružství s ní nezažijete, to v sobě nemá a když od ní odcházíte, tak si nic konkrétního nepamatujete, ale i ten pocit "bylo to fajn" je dobrý. Bylo by ale velkou chybou, když se s ní člověk seznámí poprvé, zůstat věrný jen jí. I když budete mít pocit, že je to fajn, tak věřte, že u jiné můžete najít podstatně větší zážitek a dobrodružství, ale taky zklamání, rozčarování a někdy se i zděsíte. Ale to je už prostě život.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... lenfiddich
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... al-reserve
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz

Odpovědět