Glenfiddich 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

Tak jsem se po dlouhé době poprvé dostal ke Glenfiddichu... a rovnou jsem společně ochutnal základní trojici 12, 15 a 18.
Podnik:Club New York, Písek
Velikost:vzorek
Aroma:Jablka, čerstvá sláma a svěží louka.
Chuť:Alkoholová štiplavost, takové čokoládové dřevo, nasládlost.
Dozvuk:Lehce dřevitě sladká hořkost.
Shrnutí:Špatný to není, ale ještě to není ono. Stoupejte výš, tady se to vyplatí.
Dvanáctiletá verze sice podle očekávání prohrála proti starším sourozencům, ten rozdíl byl ale o dost větší než jsem čekal. Vyhledávat ji už nebudu.
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 02 zář 2016, 11:56, celkem upraveno 1 x.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
AdamAaron
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 42
Registrován: 03 zář 2014, 20:54
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od AdamAaron »

Zakoupeno za dobrou cenu. Po přečtení recenzí jsem čekal hrůzu, ale vyloženě zklamán jsem nebyl. ovoce, květiny a čokoláda
FAJNI WHISKAŘI OSTRAVA
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Dvanáctka rozhodně není žádná hrůza, její smůla je, že 15 ji predhani tak o dvě třídy a cenově je ten rozdíl minimální

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
alibababa

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od alibababa »

Spatna rozhodne neni. Behem dopijeni lahve mi ale cim dal vic pripadala mene a mene zajimava (mozna je to ctenim recenzi na jine kousky. Nebylo to "zvetranim", protoze sem upjel pravidelne a rychle :-) Rozhodne se ale pije dobre...
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Duthoron »

Alkohol:40 %
Aroma:Nevýrazné květinky, trocha broskví a sladké ořechy.
Chuť:Lehká květinová, malinko do hořka, fialky.
Dozvuk:V dozvuku se objeví pocit, jako když v puse rozkousnete skořápku lískového oříšku a taky stopa koření.
Shrnutí:Lehká a docela dobře pitelná whisky, která má lepší aroma než chuť. Pro mě příliš nevýrazná a na hony vzdálená oblíbeným kouskům z vysočiny a ostrovů. Známkoval bych 3-.
SAS1939

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od SAS1939 »

Moje první hodnocení sladové whisky zde,včera na baru jsme se to učili pít s barmankou.
Čerstvě načatá láhev velikost 0,7l.
[aroma]Zelené jablka první co mě napadlo./Ona cítila jehličí a meruňky/
[chut]Na první napití stopa dřeva kterou už jsem potom nenašel a trochu vanilky delším válení v ruce výbuch vanilky,kerý se začal v druhé štamprli překrývat s plastem.
[dozvuk]Dojezd krátký suchý bílý pepř./Že to bylo peprné jsme se hodli/ Nebylo to špatné popíjení nad ránem a navíc nic jiného sladového nebylo po ruce. :whistle:
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Radek »

Tady máš návod http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 6413#p6413 jak psát recenze (trochu ti tam haprujou ty tagy).
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Jakub

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Jakub »

Zdravím.Chtěl bych se s vámi podělit o své dojmy, které ve mě vyvolává tato whisky. Byla to má první zakoupená láhev skotské whisky, tudíž je to něco jako první láska, která ne vždy úplně šťastně končí, ale určitě si ji budu pamatovat celý život ;)
Aroma:Hruška a bohužel nic víc
Chuť:Zde už se k hrušce přidává i slabě vanilka
Dozvuk:Rychlý, téměř nenápadný
Shrnutí:První whisky, která mi otevřela oči a donutila porovnat s další lahví obdobné whisky (Glenlivet 12 yo) :D
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... ich-12-yo/
Alkohol:40 %
Aroma:Zelená jablka, lýko, sladká s náznakem vanilky, příjemně lehká.
Chuť:Ananas určitě ananas, hruška, stopa vanilky a trpká dřevitá hořkost která se přenáší do počátku dozvuku. Lehoučký náznak čokolády.
Dozvuk:Dozvuk je krátký na jeho začátku je hořkost z chuti a stále přetrvává ananas a přidává se náznaky citrusů.
Shrnutí:Není to špatná whisky vůně je velmi sympatická, chuť je zajímavá přítomností ananasu, ale kazí ji ona hořkost, která se dostává až do dozvuku, ten je navíc smutně krátký. Pokud Glenfiddich tak raději ne o mnoho dražší 15 Yo a nebo úžasnou i když už dražší 18 Yo nariantu. Na 18 Yo však nedám dopustit.
Body:75
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Radek »

alibababa píše:Spatna rozhodne neni. Behem dopijeni lahve mi ale cim dal vic pripadala mene a mene zajimava (mozna je to ctenim recenzi na jine kousky. Nebylo to "zvetranim", protoze sem upjel pravidelne a rychle :-) Rozhodne se ale pije dobre...
U mě to bylo spíše naopak. Začátek děs, běs (njn, už jsem byl mlsanej) a ke konci té lahvičky (něco jako 0,35 mam dojem to bylo) jsem si na ní začínal zvykat. Ale je fakt že abych si jí koupil, museli by jí zlevnit někam ke 3 stovkám.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět