Glenfiddich 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od nidan »

ja ji teda mel a uz nechci :D
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Mirek »

Jsou to předkapely...jak Glenfydyk 12, tak AC blesk DC :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Kdepak na členy fora se vzletnými větami, přirovnáními a metaforami či dokonce metonymiemi (ať už to znamená, co chce). A navíc plýtvat takovými věcmi na nejprodávanější single malt na světě, o kterou si tady většina lidí neopře ani kolo :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
PaMi
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 31
Registrován: 13 zář 2015, 17:21
Bydliště: Praha západ

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od PaMi »

Ke Glenfiddichu jsem také měl prejorativní vztah jako ke komerční záležitosti, kde se jedná hlavně o množství produkce. Tento vztah se ale zásadně změnil poté, co jsem palírnu navštívil a viděl, jak veškerá produkce se vyrábí klasickým starým poctivým způsobem a i té nejobyčejnější verzi tam věnují maximální pozornost a "lásku".
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Jak je to s tou láskou nevím, ale Glenfiddich já rád taky mám, to zase aby nevyznělo blbě. Moje první single maltka a většinou co si dám, tak je fajn pití, když se na seznam koukám, tak mi vlastně skoro všechno chutnalo. Jen tu dvanáctku nemusím, ta byla taková chlastovitá. To si dám radši Ballantine's Finest :-)
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od ktulu »

PaMi píše: 25 říj 2018, 08:47 Ke Glenfiddichu jsem také měl prejorativní vztah jako ke komerční záležitosti, kde se jedná hlavně o množství produkce. Tento vztah se ale zásadně změnil poté, co jsem palírnu navštívil a viděl, jak veškerá produkce se vyrábí klasickým starým poctivým způsobem a i té nejobyčejnější verzi tam věnují maximální pozornost a "lásku".
S tou palírnou souhlasím. Ostatně, která jiná může říci, že je stále ve vlastnictví jediné rodiny? Myslím, že žádná jiná. Nečekal jsem, že moje (možná až příliš lyrické) ohodnocení této whisky vyvolá takové množství reakcí. Ano, jde nám primárně o chuť, takže je jedno, kdo palírnu vlastní, jak funguje a kdo poslouchá jakou hudbu...nicméně v samotném vnímání chuti převažuje vliv subjektivity a ta se poté může projevit i do samotného způsobu hodnocení, za což se omlouvám a pokusím se eliminovat.
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Nic takového, aspoň je o čem "mluvit" ;-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od nidan »

ktulu píše: 25 říj 2018, 11:36
PaMi píše: 25 říj 2018, 08:47 Ke Glenfiddichu jsem také měl prejorativní vztah jako ke komerční záležitosti, kde se jedná hlavně o množství produkce. Tento vztah se ale zásadně změnil poté, co jsem palírnu navštívil a viděl, jak veškerá produkce se vyrábí klasickým starým poctivým způsobem a i té nejobyčejnější verzi tam věnují maximální pozornost a "lásku".
S tou palírnou souhlasím. Ostatně, která jiná může říci, že je stále ve vlastnictví jediné rodiny? Myslím, že žádná jiná. Nečekal jsem, že moje (možná až příliš lyrické) ohodnocení této whisky vyvolá takové množství reakcí. Ano, jde nám primárně o chuť, takže je jedno, kdo palírnu vlastní, jak funguje a kdo poslouchá jakou hudbu...nicméně v samotném vnímání chuti převažuje vliv subjektivity a ta se poté může projevit i do samotného způsobu hodnocení, za což se omlouvám a pokusím se eliminovat.
když nepočítám SM palírny Balvenie, Kininvie a Ailsa Bay tak je ještě jedna...Glenfarclas a také patří Grantům, jen jinejm :D
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od ktulu »

Nethar píše: 25 říj 2018, 11:38 Nic takového, aspoň je o čem "mluvit" ;-)
Díky za podporu 8-) já mám popíjení whisky většinou spojené s poslechem klasického rocku či četbou literatury, poněvadž z druhé strany - kolik autorů sepisovalo svá díla na Juře? Dává to poté zcela nový rozměr si k jejich tvorbě otevřít láhev jejich milované značky whisky.
Per aspera ad astra.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od salam15 »

Tak třeba Springbank patří od počátku pořád té samé rodině, aby tady Nidan furt jen nemachroval s majetkem Grantovic rodiny ;).

A aby to nevyznělo blbě, tak já mám Glenfiddich taky rád, 12 yo jsem láhev měl a byl jsem s ní spokojen.

Pokud by měl člověk mít pejorativní náhled na komerční palírny, tak by musel skrz prsty koukat prakticky na všechny. Protože všem (manažerům) jde "jen" o množství. Jinak by většina skotských palíren patřila rodinným firmám a nadšencům a ne nadnárodním korporacím.

K těm tradičním postupům a lásce bych byl poněkud skeptický. Kdybych to chtěl podat provokativně, tradičně to dělají, protože musí (swa nedá jinak) a s láskou hlavně proto, že se to pak lépe prodává turistům, na které zapůsobí pití s příběhem ;)

Navíc zas tak tradičně to nedělají - malting floors nebo jinou vlastní vyrobu sladu má pár palíren a většině z nich to nepokryje ani 25 % potřeby sladu.

A ta láska - klidně by mohli v palírně říkat turistům, že je to fakt pruda tu whisky vyrábět a ze to dělají jen proto, že žádnej lepší byznys ve Skotsku není k mání, když navíc tu dobrotu, co si tam udělají, musí z 90 % lejt do blendů, protože ty zákazníci nic dražšího a chutnějšího kupovat nechtěj. ale asi by to mělo vliv na návštěvnost těch palíren, což je taky fajn byznys a navíc dává práci víc lidem než samotné pálení ;)

Jdu si nalít Talisker 10 (zajímalo by mne, kde se kupuje levněji než Glenfiddich 12 yo, mimochodem) a zamyslet se nad tím, ke které kapele bych ho přirovnal. A taky je skoro půlnoc a z kostela zvon mi noc připomíná, tak se asi půjdu umejt a pozhasínám.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět