Glenfiddich 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Ale ale, copak nám to tu na fóru ještě chybělo? :-)

Protože o Glenfiddichu už toho bylo v jiných vláknech řečeno dostatek, nebudu se opakovat. Toto je základní láhev z produkce palírny, patří k základním znalostem každého whisky milovníka a je k sehnání za extrémně přiznivou cenu, takže neváhejte (... a kupte si radši patnáctiletou verzi)! :lol:
glenfiddich12.jpeg
glenfiddich12.jpeg (12.94 KiB) Zobrazeno 14398 x
Web:http://www.glenfiddich.com/
Aroma:nakysle ovocná, tráva a nic moc zvláštního dál, nevzdávejme se, hledejme, máme tu levnou rozpustnou kávu, čokoládu nepříliš sladkou, nejspíš s jogurtovou náplní :)
Chuť:no naměkko z toho nejsem, ale není to nic nečekaného - speysideovská květinková sladkost, mírně zaštipující
Dozvuk:není to hořké, není to katastrofické, ale je to spíše takové chlastoidní. Oříškové, vanilkové, kakaové.
Shrnutí:Jak tak koukám, nejvíce flašek mám doma od Glenfiddichu, za což tahle značka vděčí patnáctileté Soleře. Kdyby to tenkrát všechno začalo touhle dvanáctkou, možná by to i rychle skončilo. Ale ne, to přeháním, je to takový mírný Speyside podprůměr, co byste čekali od whisky, že jo... navíc skotské... :P
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Radek »

Tahle whisky je taková divná, něco mi tam dost vadí. Jo je lepší než blended, ale je prostě divná.... v důsledku čehož tuhle značku dost podceňuju. Ty víceletý jsou asi lepší, ale já Glenfiddichu prostě nevěřim :evil:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Tuhle základní 12y jsem pil už pár let zpátky, špatná nebyla, ale pro opravdu objektivní zhodnocení bych ji asi měl přechutnat. Určitě ale byla lepší než některé dražší single malty, které jsem měl možnost ochutnat, namátkou třeba Hammer Head. Na WhiskyBase průměr 74,63/100. Jim Murray 79/100.
Shrnutí:Slušné pití za levný peníz.
Body:78
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Hammer Head nepatri mezi the best of singly, co jsem pil, ale chutna mi teda vice, zrovna ho dopijim posledni dny. Pravda ale je, ze je drazsi.
Marconi
New-make
New-make
Příspěvky: 85
Registrován: 12 zář 2011, 21:41
Bydliště: Sedlice

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Marconi »

Jo, nostalgická vzpomínka na mou první single malt :) . Ale Solera byla výrazně lepší pochutnání (a cenově pořád výborná), takže 12yo už asi nepřechutnám :D .
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Marconi píše:Jo, nostalgická vzpomínka na mou první single malt :) . Ale Solera byla výrazně lepší pochutnání (a cenově pořád výborná), takže 12yo už asi nepřechutnám :D .
A dobře děláš. Patnáctka je opravdu úplně o něčem jiném, nedávno jsem si ji koupil zase, abych zavzpomínal na staré dobré časy.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Marvin »

Nemohu se nezeptat - na etiketě ochutnávané láhve je (pod 12yo) uvedeno Special Reserve nebo Our Signature Malt? Protože jak jsem tady někde uváděl, tak se nám při porovnání zdála novější verze (Our Signature Malt) o něco lepší než původní.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Petr »

DSC_0003.jpg
I já přicházím se svojí troškou do mlýna, co se týče sladové Glenfiddich. Tak jak někomu chutnají, více nebo méně, různě staré sladové Glenfiddich, tak je ještě rozdíl i mezi stejně starými. U zde zmiňované 15 leté existují, co vím, varianty 40%, CS 51% a ta která se koštuje a snad i stáčí? (stáčela?) přímo v palírně v síle 56,2 %. Posledně jmenované se mohla svými procenty blížit i ta, kterou si matně vybavuji (Marvin by mohl taky) z návštěvy ve warehouse, kde nám holandský průvodce svojí svéráznou angličtinou vysvětloval a ukazoval princip sytému Solera a taky jsme na místě koštovali výsledek toho systému nabraný rovnou z vatu. Ve skladu to bylo boží pití. Ti, co někdy koštovali i tu v síle 51% tvrdí, ani ta se té z vatu nevyrovná. O té 40% nemluvě. Takže těm, co mají 15 letou rádi doporučuji zkusit pro porovnání sehnat alespoň v síle 51% nebo, ještě lépe, zajet rovnou do Duftownu.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Co se týká té 15y Solery, tak já osobně mám doma ještě jednu verzi, lahev v síle 43%, na whiskybase je to tato http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... skyid=9021, jen objem nesedí, ten mám doma 0,75. Na tu 15y CS 51% mám spadeno už dlouho, a ne se k ní dostat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět