Glenfiddich 12 yo

Odpovědět
Michal

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od Michal » 19 led 2013, 18:07

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/6032
Web:http://www.glenfiddich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenfiddich
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:celá fľaša
Aroma:Ovocná sladkosť, prevládajú hrušky, kvetinový med, trocha dubu.
Chuť:Kopíruje vôňu, naviac tam cítim vanilku a závan korenia.
Dozvuk:Stredne dlhý, vanilka a dub.
Shrnutí:Jednoduchá whisky s dobrým pomerom cena/výkon. Na bežné popíjanie alebo ako single malt whisky pre začiatočníkov.

Hajus

Příspěvek od Hajus » 29 srp 2013, 14:47

Barva:
Aroma:Travnatá kyselost přechází do takové sušenkové sladkosti,možná trochu hrozinky. :)
Chuť:Sušší,tady je to blíže ovoci, ale po chvíli na jazyku možná až nepříjemně zhořkne.
Dozvuk:Středně dlouhý,tady konečně cítím očekávané oříšky :D ,po nějaké chvíli nastupuje ovocná sladkost.
Shrnutí:Za tu cenu přichází i odpovídající kvalita.Opravdu mi vadí již zmíněné zhořknutí.Nemohu se ubránit srovnávání s Glenlivet 12y a musím říct, že Glenlivet mi chutná o dost více. ;)

grapherx
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od grapherx » 24 úno 2014, 20:11

Velikost:vzorek
Aroma:Plná, sladká, hrozno, příroda
Chuť:Z počátku sladká, nepříjmně z ostří do hodně štiplavé
Dozvuk:Štiplavost zůstává, veškerá chuť se rychle vytrácí
Shrnutí:Souhlasím s příspěvkem výše, kdybych měl možnost výběru Glenlivet 12y nebo tuto. Rozhodně beru Glenlivet.

jumbo
New-make
New-make

Příspěvek od jumbo » 30 bře 2014, 19:34

Byl jsem obdarován dárkovou sadou tří vzorků Glenfiddichů - 12, 15 a 18. Porovnával jsem je navzájem a nakonec provedl i malý experiment :)
Velikost:vzorek
Aroma:sladká, ovoce, jablka, velice příjemná jemná vůně, vanilka, smetana, med, květiny, ananas-docela výrazný, možná čokoláda
Chuť:sladká jablka, opět ten ananas, marcipán, smetanová jemná chuť, lehké koření, později se rozvinula víc a byla víc výrazná, kořenitější
Dozvuk:ne moc výrazný, krátký až středně dlouhý, později opět o něco zvýraznil, pomerančová kůra, možná ořechy
Shrnutí:Celkově ne moc výrazná whisky, ale jinak velice dobrá a příjemná. Nakonec jsem v ní objevil docela dost chutí i vůní... Příjemná levná whisky.

bred
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od bred » 20 dub 2014, 10:05

Aroma:ovocie všehodruhu, rozkvitnutá lúka
Barva:
Body:87
Chuť:citrusy zakončené sladkým korením
Dozvuk:hrejivá nasládlosť
Shrnutí:veľmi ma oslovil chuťový dozvuk, za to má u mňa veľké plus

Damián
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Damián » 07 črc 2014, 18:38

Tak i já se pokusím vystřihnout svou první recenzi tohoto vrtošivého nápoje. Tahle láhev Glenfiddichu byla mou první, takže k ní chovám jistý citový vztah. Přece jen je to ta první, která mi ukázala, jak se to dělá.
Velikost:láhev
Aroma:Neochutnal jsem zatím nijak závratné množství whisky, ale kdykoliv jsem se po takové nevěrnické degustaci vrátil na svoje "domácí hřiště", tak se mi vybaví jediné - oříškovost. Oříšky pro mě hrají u tohoto Glendfiddichu prim. Dále jsem našel marcipánovou sladkost, možná povidla a čokoládu (oříškovou). Celkové sladký nádech.
Chuť:Hodně mi koresponduje s vůní, takže opět oříšky na sladkém podnose. Poté ovšem zvrat. Malinko hořkne, je trochu ostřejší a nemá daleko k ostrosti hochů v rovných čepicích s hip-hopem.
Dozvuk:Nemám příliš rozhled k porovnání, ale přinde mi spíše jako kratší, nijak extra výrazný s trochou té pálivosti v pozadí.
Shrnutí:Pro mě je to opravdu spíš citová záležitost, jelikož se dá říct, že všechny ostatní whisky, na který jsem zatím za svou krátkou kariéru narazil mi přišly zajímavější a rozmanitější. Nicméně si myslím, že je to sympatická whisky a jsem rád, že jsem začal právě s ní. Na večerní popíjení ve studenském bytě mi dopřávala příjemné momenty, kdy jsem mohl hodit za hlavu svých jednadvacet a cítit se jako sečtělý a moudrý muž.
Naposledy upravil(a) Damián dne 08 črc 2014, 21:21, celkem upraveno 1 x.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 07 črc 2014, 20:57

Díky za první a hned recenzní příspěvek, vítej na fóru ;-) Také mám takovou svoji milou první lásku, na kterou nedám dopustit, také to byl Glenfiddich, ta nostalgie :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Botana
Znalec
Znalec

Příspěvek od Botana » 11 říj 2014, 14:21

glenfiddich-12-year-old-tile-02.jpg
glenfiddich-12-year-old-tile-02.jpg (29.93 KiB) Zobrazeno 3943 x
Web:http://www.glenfiddich.com/collection/core-range/12-year-old/
Barva:
Velikost:lahvička 20 cl
Aroma:Hruška, lehce mandarinka, meruňka, skořice, možná čokoláda nebo kakao, vanilka.
Chuť:Hruška, slad, možná lehce nektarinka.
Dozvuk:Lehké, jemné a znovu ta hruška.
Shrnutí:Jemná, né moc výrazná, ale přesto dobrá. Za ty peníze (http://goo.gl/XH2YtQ) skvělá na takovéto domácí popíjení, nebo "neznalým" návštěvám.

ulikos
New-make
New-make

Příspěvek od ulikos » 17 pro 2014, 17:27

Včera mi jí nalil kámoš a moc mi chutnala,voňavá ovocná,do krku padala pěkně :D Dozvuk aspoň u mě byl dlouhý ještě chvíli jsem tu skvělou chut cítil na jazyku.Dobré pití za pěkný peníz

Bindt
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Bindt » 05 led 2015, 15:05

Moja prvá recenzia single malt škótskej whisky, ktorou sa stala 12 ročná Glenfiddich. ;)

Glenfiddich 12y
Barva:
Aroma:ovocná, kvety, čokoláda
Chuť:kyslé ovocie, ananás, oriešky, tráva, dub, možno hruška
Dozvuk:pomerne krátky až stredne dlhý, hrejivý, mierne zaštipajúci
Shrnutí:Táto whisky bola označená za "tú správnu" pre začiatočníka vo svete single malt a to je presne môj prípad. Preto si nedovolím Glenfiddich porovnávať so Speyside ani s inými whiskami :D Ale chutila mi a nesklamala, čo je, myslím, hlavné
Body:78
Naposledy upravil(a) Bindt dne 19 zář 2016, 14:29, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět