Glenfiddich 12 yo

Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál

Re: Glenfiddich 12 yo

Příspěvek od salam15 » 25 říj 2018, 23:48

Nethar píše:Nic takového, aspoň je o čem "mluvit" ;-)
Předseda má pravdu, piš lyricky, epicky prostě jak to cítíš. Aspoň se rozproudí diskuse ;) a nenech se rozhodit, my se tu na fóru máme rádi a rádi se špičkujeme
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

ktulu
New-make
New-make

Příspěvek od ktulu » 26 říj 2018, 06:05

salam15 píše:
25 říj 2018, 23:43
Tak třeba Springbank patří od počátku pořád té samé rodině, aby tady Nidan furt jen nemachroval s majetkem Grantovic rodiny ;).

A aby to nevyznělo blbě, tak já mám Glenfiddich taky rád, 12 yo jsem láhev měl a byl jsem s ní spokojen.

Pokud by měl člověk mít pejorativní náhled na komerční palírny, tak by musel skrz prsty koukat prakticky na všechny. Protože všem (manažerům) jde "jen" o množství. Jinak by většina skotských palíren patřila rodinným firmám a nadšencům a ne nadnárodním korporacím.

K těm tradičním postupům a lásce bych byl poněkud skeptický. Kdybych to chtěl podat provokativně, tradičně to dělají, protože musí (swa nedá jinak) a s láskou hlavně proto, že se to pak lépe prodává turistům, na které zapůsobí pití s příběhem ;)

Navíc zas tak tradičně to nedělají - malting floors nebo jinou vlastní vyrobu sladu má pár palíren a většině z nich to nepokryje ani 25 % potřeby sladu.

A ta láska - klidně by mohli v palírně říkat turistům, že je to fakt pruda tu whisky vyrábět a ze to dělají jen proto, že žádnej lepší byznys ve Skotsku není k mání, když navíc tu dobrotu, co si tam udělají, musí z 90 % lejt do blendů, protože ty zákazníci nic dražšího a chutnějšího kupovat nechtěj. ale asi by to mělo vliv na návštěvnost těch palíren, což je taky fajn byznys a navíc dává práci víc lidem než samotné pálení ;)

Jdu si nalít Talisker 10 (zajímalo by mne, kde se kupuje levněji než Glenfiddich 12 yo, mimochodem) a zamyslet se nad tím, ke které kapele bych ho přirovnal. A taky je skoro půlnoc a z kostela zvon mi noc připomíná, tak se asi půjdu umejt a pozhasínám.
Ano. Člověk by si neměl dělat tak velké iluze s těmi rodinnými tradicemi, postupy a jejich láskou k zákazníkovi. Pokud se člověk hlubokomyslně zamýšlí do důsledků, skončí často zklamanej (takže je lepší to nedělat a raději si nalít sklenku).

Co se týče té ceny...to jsem trochu zeslonil (to je jako zkonit, jenom mnohem větší). Třeba na la-vinu je T10 za 839 (s tímže v globusu za nějakých 1450...WTF?) a G12 v tomtéž internetovém obchodě za 700 a po obchodech za 1K. Tím chci jen říci, že pokud bych si objednával z netu, tak jdu zaručeně bez přemýšlení do T10 (poněvadž z hlediska teorie cena/výkon mi přijde levnější). Pokud se vyjadřuji nějak divně, či nelogicky (doufám, že nikoli), tak se omlouvám...přece jen je brzo ráno a já jsem střízlivej.
Per aspera ad astra.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 27 říj 2018, 19:22

glenfiddich 12 je skvělá, ale ta z 80 let :D

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 30 říj 2018, 15:43

Nejsem si desetiletím úplně jistý, ale mám pocit, že v 80.letech bylo na základní Glenfiddich jen Special Old Reserve (tedy ještě bez 12yo).

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 30 říj 2018, 15:47

máš recht byla to Glenfiddich 8yo pure malt :doh:

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 07 led 2019, 19:02

niekto v mojom okolí rozšíril poplašnú správu že mám rád whisky (kam ľudia na tie nezmysly chodia?), a tak sa mi nedávno zišli doma tri darované fľaše Glenfiddich 12yo, čo je pre mlčiacu väčšinu ekvivalent "drahá a teda dobrá whisky". Každá z tých fliaš padla na nejakej oslave, a akokoľvek by recenzie boli už ľahko rozostrené, vždy príjemne potešila (a nielen kvantitou), a to i v porovnaní s omnoho renomovanejšími kúskami. Mám dojem že je vďaka svojej prefláknutosti dosť podceňovaná, ale jedná sa o veľmi príjemné a nekomplikované pitie - kombinácia hrušiek, medu, smotany a orieškov bez akýchkoľvek rušivých tónov.

Odpovědět