Glenfiddich 18 yo Ancient Reserve 43%

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 18 yo Ancient Reserve 43%

Příspěvek od Hunter » 26 zář 2011, 16:46

Obrázek
Tohle je lahev z mých whisky začátků, už se pár let nevyrábí, a byla to má druhá single maltka,kterou jsem před lety dostal k Vánocům. Glenfiddich 18y už je zde na fóru delší dobu, tak jsem na tuto zapomněl, až teď jsem si všiml, že se jedná o jiný design lahve i jiný obsah alkoholu. Mé zápisky z počátků jsou ještě víc strohé, než jaké mám teď, takže to berte spíš jako doplnění databáze, ať v tom máme pořádek, a třeba se mi podaří ji zase někde sehnat a znovu přechutnat a přehodnotit, whiskyauction.com je na to jako stvořená a snad se to poštěstí.

Tato edice zrála v sudech po sherry oloroso a má obsah 43%, což dříve Glenfiddichy mívaly, teď ubrali na 40%, škoda.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5655
Aroma:Vůně byla elegantní, vyzrálá, hutná a těžce ovocně nasládlá s náznakem kouře.
Chuť:V chuti vyzrálá, pečená jablka se skořicí, sudová dřevitost.
Dozvuk:Dokončení hřejivé, střední až dlouhé, příjemné a uhlazené.
Shrnutí:Celkově si vedla hodně dobře, ale v přímém porovnání zaostávala za Glenfiddich Solera Reserve 15y 43%, ta byla ještě o třídu lepší.
Body:85
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět