The Glenlivet Nàdurra Peated Whisky Cask Finish PW0715

Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Znalec
Znalec
Příspěvky: 959
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

The Glenlivet Nàdurra Peated Whisky Cask Finish PW0715

Příspěvek od lalos » 16 říj 2017, 21:19

GlenlivetNadurraPeatedCask.jpg
GlenlivetNadurraPeatedCask.jpg (38.14 KiB) Zobrazeno 780 x
Info:Docela příjemný večer s Glenlivetem, konkrétně jejich řadou Nàdurra. No a protože Glenlivet nepatří mezi mé úplně nejoblíbenější whisky, byl jsem docela zvědavý, jestli tato „přírodní“ řada můj názor změní. Zkoušel jsem postupně verzi Oloroso, Peated Cask Finish a Triumph 1991.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/72590
Web:https://www.theglenlivet.com
Alkohol:61,5 %
Barva:White wine – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek z brněnského whiskyshopu
Aroma:Při otevření vzorku závan rašeliny, který ale dost rychle vyvětrá. Suchý, pražený pepř, uzené kosti, tygří mast. Celkově zvláštní uzeno-větrové aroma, zároveň ale jemné, sudovku bych nehádal ani omylem.
Chuť:Tady už je znát Glenlivet. Rybíz, angrešt, tvrdé hrušky. Výrazně sladší, než ve vůni. Lehký vliv dřeva, zvýrazněný kouř. Stále bych ale nehádal 61,5%, spíš něco kolem 49%.
Dozvuk:Středně dlouhý, stále poměrně lehký. Tady asi nejvíc vystupuje kouř a dřevité dozvuky a opět mentolková větrovost, jako ve vůni.
Shrnutí:Na sudovku poměrně lehká, ovocná whisky s jasným vlivem rašeliny. V porovnání s Nadurrou Oloroso více připomíná klasický Glenlivet šmrncnutý kouřem. V tomto případě doporučuju neředit vodou, při voltáži pod 60% mi přišla hodně nevýrazná.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět