Aberlour A'bunadh batch 22

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Aberlour A'bunadh batch 22

Příspěvek od Hunter » 05 říj 2011, 19:27

abunadh batch 22.jpg
abunadh batch 22.jpg (28.32 KiB) Zobrazeno 3816 x
Nemohl mi uniknout velký úspěch, který u Shargarda sklidil Aberlour A'bunadh, takže jsem konečně také ochutnal, ovšem z jiné várky, batch 22 v síle 59,3%.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/2891
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=aberlour
Barva:
Alkohol:59,3 %
Aroma:Bohužel lehce uzavřená, škoda, stejným problémem trpěl i Laphroaig Cask Strength, který mám jinak moc rád, ale za uzavřenou vůni jdou u mě body trochu dolů, pokud to někomu nevadí, pár bodíků si přičtěte. Hutná vůně kávového likéru, dokonce jako bych cítil závan rumu a hořké čokolády.Po přidání vody ořechy.
Chuť:Tak tohle je liga, krásně plná, hutná, bohatá a silná, jasně nejlepší z Aberlourů, co jsem pil. Čokoláda, sherry.Po přidání pár kapek vody ještě zesládne.
Dozvuk:Středně dlouhé doznívání.
Shrnutí:Hodně dobrá whisky, pro mě trochu v nepoměru vůně s chutí, vyváženější by byla určitě přes 90 bodů.
Body:87
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Aberlour A´bunadh batch 22

Příspěvek od Nethar » 05 říj 2011, 20:03

Další a'bunadh do série na našem fóru, díky! A opět skvělý výsledek, co jsme také čekali jiného, že? ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 06 říj 2011, 00:10

Přiznám se, že u mě se vůně do hodnocení prostě nepromítne. Jo, přivoním k ní, a tu vůni si vychutnávám, ale podstatná je pro mě chuť.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 06 říj 2011, 08:19

Tohle je postě whisky, která si drží svoji vysokou úroveň. Tak se mi to líbí.
2 Hunter: batch 34 by se ti hodně zamlouval - ten byl i ve vůni parádní
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 07 říj 2011, 01:00

Radek píše:Přiznám se, že u mě se vůně do hodnocení prostě nepromítne. Jo, přivoním k ní, a tu vůni si vychutnávám, ale podstatná je pro mě chuť.
Souhlasím ;) i já upřednostňuji chuť před vůní, ale i tak nos zahrnuji do bodového hodocení..zkrátka pokud mi bude whisky vonět a ne chutnat,zpravidal dopadne hůř než v opačném případě 8-)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 07 říj 2011, 09:10

Króča píše:
Radek píše:Přiznám se, že u mě se vůně do hodnocení prostě nepromítne. Jo, přivoním k ní, a tu vůni si vychutnávám, ale podstatná je pro mě chuť.
Souhlasím ;) i já upřednostňuji chuť před vůní, ale i tak nos zahrnuji do bodového hodocení..zkrátka pokud mi bude whisky vonět a ne chutnat,zpravidal dopadne hůř než v opačném případě 8-)
Přemýšlel jsem nad tím. Dlouze voním, vychutnávám si to aroma, zkoumám jeho zákoutí. A pak se bojím, jestli mi to chuť v ústech nezkazí (myslím dojem na jazyku, na patře a tak, nikoliv dozvuk po polknutí). Když mi bude sebevíc vonět a ne chutnat, tak dopadne špatně, to je jasná věc. Na druhou stranu, když mi bude chutnat, ale nebude tam žádná pořádná vůně... Já bych řekl, že u mě dopadne ještě hůř :-) Sice mám pro každé veličiny 25 bodů, ale v celkovém závěrečném 25bodovém dojmu to upravím směrem dolů. Aroma je pro mě velmi zajímavé a "hrabu" se v něm více než v chuti. Takže možná to spíše řeknu takhle: pěkně voňavá whisky, která bude nijaká na jazyku, je pro mě zajímavější (protože si tu vůni nijak nezkazí) než nijak vonící whisky, která je zajímavá na jazyku. Kurňa, ještě že neexistují nijaké sladové whisky :-D Nebo jestli existují, tak to musím opravdu vyzkoušet, tohle je teorie, ale jak by to vypadalo se skutečnou takovou whiskou, jak by se mi to zamlouvalo, to si netroufám říct :-) Zkusím si čuchat k vodě a napít se whisky a potom čuchat k whisce a napít se vody :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 07 říj 2011, 20:23

:lol: :lol: :lol:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 08 bře 2012, 22:07

Aroma:sladká - ovocný sirup, pomeranč. Skoro 60% alkoholu je hodně znát, vůni dle mého moc neprospívá.
Chuť:příjemné překvapení, čekal jsem, že bude víc pálit. Bohatá, výrazná. Sherry.
Dozvuk:ostrější, dlouhý, nasládlý.
Shrnutí:Jsem mile překvapen. Ochutnal jsem kvůli většinou velmi pozitivním recenzím. Čekal jsem, že na mě bude moc silná, ale asi si začínám na vysoký obsah alkoholu zvykat :) Protože jsem měl jen vzorek (díky Petrovi), neředil jsem. Mít lahev určitě bych si s ní pohrál, zvlášť vůni by to asi prospělo. Velmi povedená whisky, bez bodového hodnocení.

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 12 bře 2012, 21:16

Ještě k předchozí diskusi o vlivu vůně jeden citát: "Existují pouze tři primární barvy (žlutá, modrá a červená) a čtyři primární chutě (sladká, kyselá, slaná a hořká), avšak je 32 primárních vůní, z nichž si budujeme svůj senzorický vesmír. I když si myslíte, že ochutnáváte patrem, většinu práce vlastně konají vaše čichové buňky: jestli mi nevěříte, podržte si příště, až si loknete whisky, nos, a uvidíte, kolik chuti whisky má. " viz http://www.thewhiskyshop.cz/cz/jaksivyc ... hisky.html

Odpovědět