Pittyvaich 25 yo 1989

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Pittyvaich 25 yo 1989

Příspěvek od Nethar » 17 led 2018, 10:27

pitty25.jpg
Jedno z pouhých tří oficiálních plnění zrušené palírny Pittyvaich (spolu s 12 yo FF a 20 yo z DSR2009). Toto je 25 yo sudovka z Diageo Special Releases 2015.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73368
Web:https://www.diageo.com/
Barva:
Alkohol:49,9 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Jemná, nasládle vanilková, obilná, smrkově travnatá, trochu citronu. Časem vylézá vosková ovocnost. Já bych i řekl, že ta vosková nasládlost je hlavní linka vůně a líbí se mi.
Chuť:Dřevo a pak ostrost a kořenitost, je to správně nadávkované (za všechno může čas), protože to není ani žádná lehkopitelná whisky na žízeň, ani sudovka přehnaně ostrá.
Dozvuk:Stále podkreslené takovou jemnou milou smetanovou nasládlostí, dozvuk spíše kratší. Je tam už docela dost dřeva, ale určitě to není hořká whisky.
Shrnutí:Pěkná whisky to je, ale upřímně řečeno Pittyvaich 12 FF mi chutnal víc. Jenže u starých whisek se mi už kolikrát ukázalo, že to chce podrobnější průzkum, takže ji nechci nějak zavrhovat, počítám, že Diageo si s výběrem dalo záležet. Například s vodou jsem neexperimentoval. Je to prostě takový 25 let starý dřevitější bourbon cask styl.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

J.K.Ch
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pittyvaich 25 yo 1989

Příspěvek od J.K.Ch » 20 led 2018, 22:59

Aroma:Whisky je plná ovoce a hlavně citrusů. Trochu voní jako nová knížka a trochu jako starý sešit. Po vyčichnutí je příjemnější a nos se dá zanořit hluboko do sklenice. Ruské zmrzlina a Créme Brulee se trochu nesourodě ale o to zábavněji prolínají s bylinkovým čajem a medem.
Chuť:Přes svou dřevitost je velmi vyvážené ovocná hutná plná příjemně sladká s decentním kořením a dokonalým dřevem.
Dozvuk:Dozvuk je příjemný s tóny sherry a vanilky a pozvolna uvadá do kulaté dřevitosti.
Shrnutí:Dvakrát jsem ochutnal a sžil se sní tohle je styl který se mi líbí. Stejně jako Pittyvaich 12 Yo F&F krásně voní. Ale tato nápaditější a mnohem více mě baví v chuti. Tuhle láhev bych si dokázal užít.

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 04 bře 2018, 22:18

Aroma:Jemné, trávové, bílá čokoláda, celkově ale nevýrazné - člověk se celkem načuchá, než něco ucítí
Chuť:Tady je to mnohem lepší, výrazná, kořeněná, granny smith jablka, nové koření, ke konci až celkem drsná, ale to dělá hlavně skoro 50 % ABV.
Dozvuk:Relativně dlouhý, příjemně dřevitý
Shrnutí:Pittyvaich jsem ochutnával na dvakrát, jednou s kolegy online, jednou vedle Taliskeru 25 yo a Tullibardine 25 yo, přičemž toto jsou zápisky z druhé ochutnávky. V rámci první degustace mne Pittyvaich dost zklamal a tak jsem od něj před druhým přechutnáním moc nečekal a příjemně mne překvapil (tedy v chuti). Krásná kořeněná a chuťově vyvážená whisky, která je akorát tak dřevitá,
aby to bylo super. Poměr cena/výkon nehodnotím, ani nevím, jestli bych si koupil celou láhev, ale každopádně pokud ano, tak bych si ji užil.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 led 2019, 10:56

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73368
Barva:
Alkohol:49,9 %
Aroma:Příjemně ovocná, jemně kořenitá, sladová. Jablka se skořicí, citróny přelité medem, plástve medu, hřebíček a blumy. (85 b)
Chuť:Ovocně nasládlá, sladová, akátový med, uhlazená krémovost, jemná hřejivá kořenitost. Žádná hořkost nebo vlezlá dřevitost se tu nekoná. (87 b)
Body:86
Shrnutí:Další dosud neochutnaná palírna. Na 49,9% alkoholu mi přišla krásně jemná. Užil jsem si každý doušek, o půldecku jsem se podělil s tatíkem na přípitek k Vánocům. Osobitá a zajímavá whisky, oba jsme si Pittyvaich pochvalovali.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět