Dailuaine 27 yo 1983 Master of malt

Shargard
Znalec
Znalec

Dailuaine 27 yo 1983 Master of malt

Příspěvek od Shargard » 10 říj 2011, 19:25

No a my pokračujeme a zůstaneme ve Speyside. Někteří si možná matně pamatujete jak nevalně až velmi bídně u mě pochodila Dailuaine 16y Fauna a Flora. Pro ty co mají krátkou pamět si osvěžte http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=191. Proto jsem se rozhodl pro druhou šanci. Tentokráte v plnění Master of Malt od kterých jsme měl Caol ilu 30y single cask a byla jednoduše fantastická. Tudíž jsem si nemálo sliboval i od tohohle kousku.

[url]http://www.neni, vůbec nic.com[/url]

Info o lahvi
Stáří: 27 let
Zrání v sudech: refill sherry hogshead
Finish: bez dalšího zrání
Cena: 65 liber
Počet vydaných lahví poho pouhých 231

Dailuaine 27y 1983 – Single Cask (Master of Malt) (53,6%)
Obrázek
Aroma:bez vody: syrupovost, sladkost - medová, motorový olej, svěží, jemná a hluboká vůně, zázvor, nádech sherry, zatuchlinka - ve velmi dobrém slova smyslu, slad, bez známky alkoholovistosti, tohle aroma má prostě hloubku jak se sluší a patří k věku whisky. Tohle vás zaměstná na delší dobu. Velmi dobré vyvážení - vůně se neruší, ale pěkně doplňují
s vodou: Stačí 5 kapek pro otevření. Další přidávání ublží na vůni.
Chuť:bez vody: lehce olejová , hutná, včelí plástve,příjemně kořeněná, tady už je alkohol znát - pichlavost, zázvor, nastupuje dub, v ústech po čase jakoby zhoustne(syrup) a z olejovitosti se stává voskoviost- to je fakt dobrý
s vodou: chuť se zaoblí, vytáhne se více sladkosti a citrusové slupky. A to hlavní - absolutně žádná hořkost
Když ji necháte chvili odležet - tak cca 30 min, přidá se do chuti lehká nakouřenost - tady se musím opravit - hned po spolknutí.
Dozvuk:střední, lehce voskový velmi hřejivý, opět závor, dub, gumový medvídci, ale ne tak sladký
Shrnutí:Krásná, komplexní,vyzrálá a velmi dobře vyvážená whisky. Jsem vždycky moc rád když narazím na takhle kvalitní whisky. Spousta věcí na na objevování jak ve vůni tak chuti. Tahle whisky(zvlášť když celou dobu byla v sudech po sherry) je opravdu náchylná na vodu a myslím, že to zmiňoval i Petr. Shodou okolností jsem měl k dispozici dva 30ml vzorky takže u druhé várky jsem si už dal pozor. Bez rozpaků tuto whisky doporučuju. I cena ve velmi příznivá. Příště si počtete na téma holandská whisky.
Body:89
Doporučení:Tady to chce čas, klid a objevovat. Pochopitelně skvělá s čokoládou.
Slainte Mhath
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Dailuaine 27 yo 1983 Master of malt

Příspěvek od Hunter » 10 říj 2011, 19:46

Dal sis opravdu záležet, to se čte samo...A máš i nějaké doporučení co se týče čokolády? Třeba oblíbená značka (arašídová pochoutka Zora za 3,-Kčs a tak podobně).
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 říj 2011, 19:50

Ta čokoláda by mě taky zajímala. Respektive všechny možné čokolády, sýry a další lahůdky, co se k whiskám dají pojídat. Ve whiskymagazínu sice nějaký takový článeček byl, ale zapamatoval jsem si z toho jenom okurky, což se raději pokusím zapomenout :-) (tam šlo spíš o to, k jakému jídlu má svým výrazem daná whiska nejblíže než o to, co se k tomu hodí jíst)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 10 říj 2011, 19:58

Co se čokolády týče tak preferuju hořkou(ne na vaření) s velkým obsahem kakaa(mléčnou moc nemusim a bílou nemám vyzkoušenou)- ale pro dobro lidstva se musí přinášet oběti tak to pro vás udělám. Zrovna mám poruce tabulku s obsahem 70% což je pro mě minimum. Raději 85. Rozhodně si ale nekupuju žádnej levnej shit abych kvalitní whisky zničil nekvalitní čokoládou. Na značce až tak nezáleží. Kvalita hraje prim. Značku těžko poradim, protože ani nemam přehled co se v Čechach sehnat dá a co ne, ale myslim, že takový Lindt by se dal. Se sýry je to snad ještě horší. Mám ale vyzkoušeno, že k whisky z Islay se mi moc nehodí uzené sýry. Romadur a olomoucké syrečky nevyjímaje - samotné je ale miluju.
Naposledy upravil(a) Shargard dne 10 říj 2011, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 10 říj 2011, 20:06

Add sýry: já osobně občas pojídám k většímu množství druhů whisky mozzarelu.. nejde mi ani tak o to, že se s whisky nějak doplňuje, ale její poměrně "neutrální" chuť mi vcelku úspěšně "vyčistí" ústa (podobně jako chleba) a jsem dřív připravenej na další vzorek.. značku nijak neřeším, většinou je to mozzarela made in Czech ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 10 říj 2011, 20:09

NO jo no mám chudým stačí voda a když se zadaří tak chleba. Pak že je v Čechach bída :lol:
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 říj 2011, 20:21

No jo, u Króčů je tohle normální: "Děti, už je čas spát, běžte si honem vyčistit zuby, tu máte mozarellu, ať si pročistíte pusu... a šup do postele..."
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 11 říj 2011, 08:21

Nethar píše:No jo, u Króčů je tohle normální: "Děti, už je čas spát, běžte si honem vyčistit zuby, tu máte mozarellu, ať si pročistíte pusu... a šup do postele..."
Trošku poopravím: "Dítě, už je čas spát, pojď si honem vyčistit zuby (ještě nezvládá sám ;) ). A ty táto, tady máš mozarellu, ať se ti ty vzorky nepletou!" povídá máma a potom co uloží ratolest demonstrativně odkráčí s knihou do ložnice a kdo ví proč se mnou další den nemluví :o No možná proto, že táta do tří do rána vysedává u PC, pročítá nějaký nesmyslný fórum, dívá se na filmy a nasává jednu whisky za druhou :lol: :lol: :lol: těžký život whiskymilce :mrgreen:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 11 říj 2011, 18:38

Filmy ve 3 v noci jo?? Na co pa to koukáš? :think:
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 11 říj 2011, 20:27

Sjížděl jsem na PC The station agent a pak ještě Aliens vs. Predator 2.. ten druhý zmiňovaný jsem viděl jen jednou krátce po uvedení do našich kin (rovněž na PC ;) ) tak jsem si ho chtěl zrekapitulovat.. tenhle vesmírný lovec (predator ne náš Hunter :D ) je totiž mojí nejoblíbenější filmovou postavou.. bohužel se mi jen potvrdilo, že AvP 2 nestojí za nic :liar: :cry:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět