Stránka 1 z 1

The Glenlivet 18 yo

Napsal: 09 dub 2011, 16:12
od Shargard
Obrázek

The Glenlivet 18 má jak už je u této značky zvykem nádhernou zaoblenou květinovou vúni plnou ovoce, medu s lehkým (velmi lehkým)dotekem kouře a pro mě osobně když zavřu oči představím si rozkvetlou louku. V chuti jako první najdete med, pak whisky začne v ústech mírně schnout a chuť se změní v hořko-sladkou coč je mimochodem velmi příjemné. Ve finiši nebo dozvuku který je střední až dlouhý rozeznáte rozinky, čokoládu s trochou lískových oříšků. Whisky zůstává suchá i ve finiši. Velmi dobrá whisky, kterou by byla chyba minout. Jen podotýkám, že výše uvedené platí pro moje chuťové pohárky a nos. Tak mě prosím nekamenujte, když v ní najdete něco jiného neč jsem tady. Nejsem žádný odborník, ale nadšený milovník tohoto nápoje

U téhle whisky mi chvilku trvalo než jsem objevil snad všechny chutě. Jinak velmi kvalitní skotská za přijatelnouz cenu
Body:88
Slainte Mhath

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 01 bře 2012, 23:00
od Žiži
S dovolením přidám své poznámky k této výborné single malt.
Aroma:ovocné tóny, ovocný desert, mírně kořenitá, sladká
Chuť:trocha ovoce, dřevitá, koření, sladká
Dozvuk:středně dlouhý, mírně ovocný a dřevitý, sladová sladkost
Shrnutí:když to srovnám s 12-letou, tak je tady víc koření a dřeva, ale dobře to sem zapadá a je to příjemné, ředění není dobrý nápad
Body:84

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 16 lis 2012, 22:53
od Nethar
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/128
Web:http://www.theglenlivet.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenlivet
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Méně výrazné. Nějaké sladší tóny, ale jinak jede v průměru a nenápadnosti (jestli má whisky aroma nějaký průměr - teď nemyslím kvalitativní). Po delší době se objeví nějaké hutnější tóny, ale mám problémy je popsat. Taková "klasická" whisky, medové květiny. Čím více času, tím sladší.
Chuť:Až jsem se zalekl, jak je sladká a hlaďoučká. Po chviličce ale kořenitější, pepřovitější, v chuti je to velmi dobré a komplexní.
Dozvuk:Sladký, jemný, příjemný, smetanový, ale hodně rychle pomíjí.
Shrnutí:No, Glenlivet 18, jakpak ji zhodnotíme? Aroma je příjemné, možná bych od téhle "klasické whisky" (přece jenom Glenlivet je pojem) čekal trochu více, ale ono vlastně co bych chtěl čekat - tohle přece reprezentuje čisté Speyside a reprezentuje jej výborně, tady není místo na nějaké specialitky. V chuti pak ukazuje svoji sílu - je sladká, velmi příjemná, žádná nepěkná hořkost způsobená dlouhým zráním. V dozvuku je pak sice hezká a báječně jemná, ale možná bychom si od osmnáctky zasloužili trochu delší dohru. Je sice dvakrát dražší než klasická dvanáctka, ale uvážíme-li, že 12y je na single malt hodně levná, tak tohle určitě není špatná investice a až mi dojde takové to klasické Speyside a bude se mi po něm stýskat (Glenlivet, Glefiddich, Glenmorangie), tak je tohle určitě stylový doplněk sbírky.

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 28 dub 2015, 23:10
od Nethar
Přechutnáno na whisky festivalu jako plnoletý tip na koupi, protože na osmnáctku není vůbec drahá. Vůně je dobrá, středně výrazná, taková "navoněná", v chuti je pak jemná, nikterak dřevitá, jak bych se mohl obávat. Na koupi mě zatím jednoznačně nepřesvědčila, na to jsou ve frontě jiné kousky, budu o ní nadále pouze přemýšlet.

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 30 dub 2015, 16:42
od Botana
Velikost:vzorek
Aroma:Krásná výrazná sladká ovocně-květinová vůně, nektarinka, hruška.

Nezastírám, že takovouto vůni speyside mám rád. Úplně v tom cítím, ten ovocný sad, vidím ty rozkvetlé kytičky, lítající včeličky okolo úlu plného sladkého medu ...
Chuť:Jemná nektarinka, nektar z Hluchavky bíle, popř. z Hluchavky nachové (taky jste to vycucávali, když jste byli malí?)
Dozvuk:Slabší, příjemný, ale krátký.
Shrnutí:Tato whisky skvěle voní, chuť je o stupínek horší a dozvuk je nejslabším článkem tohot kousku. Za mě dobrá speyside, která by stála za větší prozkoumání.

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 30 dub 2015, 17:04
od Hunter
Koukám na tu cenu...no možná si radši půjdu vycucat pár hluchavek :lol: Jojo, taky jsme to jako děcka dělávali.

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 30 dub 2015, 17:44
od Nethar
Na 18 let to vůbec není tak hrozný, na to máme jiný borce. Ale přesto ta cena/výkon není ideální.

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 18 bře 2016, 22:14
od Radek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/128
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Vanilkový lusk, zelené traviny.
Chuť:Jemný citrón, tráva, mírné náznaky hořkosti.
Dozvuk:Příjemný, dozvuk by teda šel.
Shrnutí:Typický Glenlivet. Na ty léta nepříliš zajímavá wghisky.
Body:82

Re: The Glenlivet 18 yo

Napsal: 29 kvě 2017, 13:51
od J.K.Ch
Body: 84
GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/t ... o-a-21-yo/
Aroma:Vůně v níž se snoubí med a ovoce spolu se smetanovým krémem a příjemnou sladkostí.
Chuť:Chuť je jemnější spíše, komplexní ale možná až málo výrazná. Zralá mandarinka. Je spíše méně sladká. A prosvítají nepatrné paprsky vanilky.
Dozvuk:Dozvuk je dobrý jemný, suchý ale bohužel velice krátký. Po doznění chuti zbývá jen hřejivý pocit. Nese se v lehce dřevitých a jemně kořeněných tónech.
Shrnutí:Je to velmi kvalitní jemná whisky. Možná jedna z nejjemnějších co jsem pil. Osobně mi tento charakter příliš nesedne, ale věřím, že jsou tací, co si ji zamilují. Pokud vám sedne tak cena není špatná. Po předchozích zkušenostech (levnější láhve) jsem ke značce The Glenlivet přistupoval trochu opatrně, ale tato whisky příjemně překvapila.