Miltonduff 7 yo 2009 LsD Hepburn's Choice

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Miltonduff 7 yo 2009 LsD Hepburn's Choice

Příspěvek od josé »

miltonduff7LsD.jpg
miltonduff7LsD.jpg (13.17 KiB) Zobrazeno 848 x
Info:2009-2017, sherry finish hogshead, 288 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/116057
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:výrazné lehkou nakyslostí - bílé víno, citronová šťáva, nahnilý ananas. trocha dřeva a zatuchlosti. guma? moc se mi nelíbí. (b.1/3)
Chuť:zprvu odpovídá vůni, trochu vínovocitronové kyselinky. pak nastoupí pikantní koření a hodně dřeva a celkově zesládne. bylinková nahořklost, gencián, pelyněk, grepová kůra. (b.1+/4)
Dozvuk:sladký, pikantní. palačinky, sušené meruňky a ozvěna nahořklosti bylinek. lehce větrový, hlína. (b.1/2)
Shrnutí:svým profilem jde poněkud mimo můj oblíbený styl. po odtajnění se ona zatuchlost poněkud objasňuje, protože to není první lahev mladé whisky od tohoto bottlera, kde bylo něco podobného. co tam s tím dělají? (b.0/1)
Body:3+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Miltonduff 7 yo 2009 LsD Hepburn's Choice

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/116057
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF Radebeul 2018; 2009–2017, sherry finish hogshead, 288 lahví
Aroma:Slušné, poněkud vážnější – sherry. Zpočátku lehčí a nakyslé, pak se postupně objevují i sladší tóny (přezrálé mandarinky, vanilkový puding), troška nugátu. Chvílemi se nepříjemně ozve postarší dřevo.
Chuť:Slušná, hladší. Dominantní je sladkost, ale ta je dostatečně podpořena lehkou ovocnou nakyslostí a nad to i hravou pikantností. Trocha jehličnaté větrovosti. Zajímavá, dobrá.
Dozvuk:Středně dlouhý, spíš ale prostší. Taniny, vanilkový lusk, meruňková marmeláda a nic moc zajímavého navíc.
Shrnutí:Velmi dobrá whisky, škoda kratšího závěru. Rozhodně neurazila, ale jinak naprosto zapomenutelná.
Body:84
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět