BenRiach 15 yo Solstice

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

BenRiach 15 yo Solstice

Příspěvek od Hunter » 30 říj 2011, 16:19

BNR15Ysolstice.jpg
BenRiach "Solstice" ( v překladu „slunovrat“) patří do super prémiové a limitované řady BenRiachu. Ze stejné edice už vám Nethar představil Horizon 12y. Solstice se vyrábí z těžce nakouřeného sladového ječmene, whisky zraje nejprve v sudech po bourbonu a poté je dokončena v sudech po portském Tawny, pocházejícím z oblasti kolem řeky Douro na severu Portugalska. Celková doba zrání je minimálně 15 let.
Alkohol:50 %
Barva:Nádherně rubínová barva s oranžovými a hnědými odlesky.Podobnou jsem u whisky ještě nikdy neviděl, vypadá velmi lákavě a slibně.
Aroma:Těžká a bohatá vůně rašeliny, koření a pepře. Ze sudu po portském si whisky natáhla hutné marmeládové tóny, ale bez nějaké stopy po sladkosti.
Chuť:Masivní chuť rašeliny,dřeva,hořké čokolády, trocha kouře, dál hřebíček,skořice a pepř.
Dozvuk:Dokončení opravdu dlouhé, to se od těžce nakouřených whisek očekává a patří k nim.
Shrnutí:Svým těžkým a opravdu hutným charakterem je to ideální společník do pošmourných nebo mrazivých dnů.
Body:85
Na WhiskyBase průměr hodnocení 86,36.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: BenRiach 15 yo Solstice

Příspěvek od Shargard » 30 říj 2011, 19:15

No taky bych si dal říct
Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 30 říj 2011, 19:23

:arrow: Hunter
To jsi měl vzorek nebo máš celou láhev?

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 30 říj 2011, 19:23

Mám celou lahev.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Marconi
New-make
New-make

Příspěvek od Marconi » 16 lis 2011, 17:50

Díky Hunterově pochvalné recenzi jsem učinil objednávku u Petra. Bohužel, musím počkat do narozenin, protože drahá polovička okamžitě pochopila, že má vyřešen problém s dárkem. Ale, kdo si počká, ten se dočká. Takže zatím mohu hodnotit pouze barvu a ta je opravdu nádherná. Snad ani v ostatním nebude tenhle kousek zaostávat.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 16 lis 2011, 18:00

Kdyby Ti náhodou nechutnala, tak mi ji můžeš dát za trest vypít. :obscene-drinkingchug:

Obrázek

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 16 lis 2011, 18:09

Když za trest, tak na ex.

Marconi
New-make
New-make

Příspěvek od Marconi » 16 lis 2011, 20:41

Tak o to strach nemám, asi budeš mít smůlu :D . Horší je, že musím ještě pět týdnů počkat.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 16 pro 2011, 19:13

Díky Hunterovi se ke mně zatoulal vzorek této dobroty. Chutnáno poté, když jsem se ani po hodině a čtvrt nedočkal autobusu na Brno a tím pádem přišel o brněnskou "vánoční" ochutnávku. Tato whisky to naštěstí zachránila, moc jsem si na ni pochutnal. Velký favorit pro nákup.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 úno 2012, 17:41

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/19903
Web:http://www.benriachdistillery.co.uk/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=benriach
Barva:
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Slepý test:ano
Aroma:Do červena zbarvená whisky napovídá, že tohle by mohlo zrát po nějakém víně, ale nepředbíhejme... Hmm, rašelina. Stylové Islay, ale není to žádná jeho krutá varianta, takový nějaký oslazený Laphroaig, připomínající mi moji láhev Laphroaigu po Chateau Latour. Hlavní charakteristiky by vcelku odpovídaly, i když barva je tmavší - ovocně a mírně nakysle doladěný, příjemné to je. Po delší době ve sklence sládne.
Chuť:Sladký, dezinfekční, po chvíli přidává na síle, kořenitý a pepřový.
Dozvuk:Rašelinný dozvuk, jak ho mám rád, bez soli. Dezinfekce a hlína, zde více do sladka.
Shrnutí:Výborná whisky. Další, co při dnešním degustování mohu vřele doporučit. Narozdíl od Balvenie 21y, která byla tou první šťastnou, je ale tohle úplně jiný styl - drsnější, mohutnější, intenzivnější, rašelinný - jednoduše opak. I když to portské mají jako pojítko. Skvělá.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět