Glenfarclas 15 yo

Shargard
Znalec
Znalec

Glenfarclas 15 yo

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 16:52

Obrázek

Glenfarclas 15y
Glenfarclas je další palírna která upřednostňuje evropský dub pro dozrávání svých whisky. Mluvíme tady pochopitelně o sudech po sherry. Konkretně u téhle lahve to platí dvojnásob.
Aroma:intenzivní, mocná vůně krémového sherry, lehký dotek máty, po prvním přivonění težko uvěříte, že tato whisky je "pouze" 15 ti letá. Řekli byste tak 18-20 let. Vuně je tak hluboká, že máte pocit jako kdyby jste se topili v sudu s touto whisky
Chuť:opět sherry, rozinky, trochu vlašských ořechů a pomerančové kúry - complexní jemná chuť . Angličani říkají mouthfeel - pocit v ústech a ten máte s touhle whisky opravdu tak dobrý, že se sní chcete pomazlit ještě chvilku než ji spolknete.
Dozvuk:dlouhý, slabý dotek kouře, opět vlašské ořechy, po přidání pár kapek vody se tam objeví ještě vánoční dort - což je sladkost podávaná ve Skotsku, Anglii a Irsku jak jinak než na Vánoce. Jsou tam hlavně rozinky a další věco co ale neznám.
Shrnutí:Zřejmě nic pro milovníky rašeliny a silného kouře. I tento kousek se dočká vysokého hodnocení.
Body:89
Slainte Mhath
Naposledy upravil(a) Shargard dne 10 dub 2011, 14:38, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfarclas 15 yo

Příspěvek od Hunter » 10 dub 2011, 10:15

Jsem sice milovník rašeliny a silného kouře,ale po tvém popisu jsem dostal chuť na Glenfarclas! Je skvěle hodnocena i na whiskybase,
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... iskyid=137
Přidávám si ji na svůj "wishlist" ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 10 dub 2011, 12:44

Určitě vyzkoušej. Pro mě to byl opravdu zářitek. Jsem rád, že moje recenze je někomu ku prospěchu.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 dub 2011, 13:36

Tak jsem ji už zahrnul do společné objednávky s Netharem z WhiskyExchange, sice se jí dočkám až v létě, ale zatím se na ni můžu těšit. Pak poreferuju a zhodnotím ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 11 dub 2011, 14:28

Super. Doplnil jsem ti info k Highland Parku. Snad uspokojí
Obrázek

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 25 dub 2011, 06:08

Není nutné objednávat v Británii a už vůbec ne čekat do léta, já osobně bych to nevydržel :D, v Excaliburu ji mají za 1144 Kč, klubová cena dokonce 1100 Kč.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 05 kvě 2011, 14:34

Tak jsem ji nakonec vzal z toho Excalibru, díky za tip!

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 03 pro 2011, 20:05

Tak jsem mocně přechutnával, srovnával a tady mé dojmy a hodnocení.
Barva:
Aroma:Delikátní, bohatá vůně čokolády, sherry, rozinek a belgických pralinek.
Chuť:V chuti dostatečně hutná, uhlazená, nic z ní extra nevyčnívá, suchá, sherry se špetkou koření.
Dozvuk:Dozvuk masivní a dostatečně dlouhý.
Shrnutí:Přímé srovnání jsem prováděl s BenRiach 12y SherryWood a tyhle dvě whisky mají hodně společného, jsou mezi nima lehké rozdíly, Glenfarclas je uhlazenější a jemnější, BenRiach zase trochu výraznější.Díky Shargarde, žes mě k Glenfarclasu svou recenzí navedl. Na oplátku doporučuju zmíněný SherryWood, pro ty z vás, kdo hledají něco podobného za velmi slušný peníz.
Body:86

Obrázek

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 03 pro 2011, 20:32

Pochopitelně neni zač a jsem rád, že chutnal. Když bude příležitost tak Benriach určitě zkusím.
Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 20 pro 2011, 18:33

Díky vzorku od Huntera jsem mohl ochutnat tuto jemnou delikátní whisky. Opět velká dobrota.

Odpovědět