Mortlach 18 y 1991 Signatory

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Mortlach 18 y 1991 Signatory

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 18:09

Obrázek

Mortlach 18 y 1991 Signatory unchillfiltered
Mortlach - Palírna ve Speyside která disponuje jednou obrovskou zvláštností mezi palírnami a to sice ten, že v destilačním sále nenajdete stejný přístroj co do velikosti a tvaru. Destilační proces zde probíhá netradičně 2,5x. Whisky Mortlach je všeobecně znímá jako "hovězí " skotská whisky. Podobně jako Ben Nevis. Slovíčko podobně je velice důležité. Opět se jedná o kousek ze stáje Signatory, destilován v roce 1991. V sudech od sherry strávil dlouhých 18 let. Jako v předešlém případě jsem před koupí neměl žádné informace o této lahvi.
Aroma:čistý, svěží, hovězí kůže, vývar, ovocné slupky v sherry
Chuť:velká sladkost na začátku - nejedná se o med, koření, v ústech příjemně olejová
Dozvuk:dlouhý hřejivý, opět vývar, pepř, pomalu vysychá
Shrnutí:Kvalitní záležitost, která musí být kvalitně oceněna
Body:87
Určitá podobnost s Ben Nevisem, kterého jsem tu recenzoval je zřejmá, ale obě whisky poskytují odlišný zážitek. Opět jsem byl příjemně potěšen
Slainte Mhath - čož je skotskou keltštinou na zdraví. Takže si to vryjte do paměti. Přístě bez překladu :D
Naposledy upravil(a) Shargard dne 10 dub 2011, 14:36, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mortlach 18 y 1991 Signatory unchillfiltered

Příspěvek od Hunter » 10 dub 2011, 10:08

Shargarde vítej mezi členy fóra! Nevěřil jsem svým očím, tolik nových příspěvků, a tak dobře zpracovaných, smekám...Tak se fórum konečně rozjelo, to je skvělé.
Dovolím si doplnit informace k tomu přípitku v gaelštině, nebo ještě přesněji skotské gaelštině, slainte mhath výslovnost je sla:nči va, to říká ten, kdo přípitek pronáší, a ti, kdo mu odpovídají, říkají slainte mhor (vyslovuje se sla:nči vo). V překladu se jedná o "dobré zdraví" a "hodně zdraví".
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Mortlach 18 y 1991 Signatory unchillfiltered

Příspěvek od Shargard » 10 dub 2011, 12:47

Tak děkuju. Netušil jsem, že se setkám s kladnými ohlasy. O to víc to potěší. Dík za doplnění gaelštiny. V přidávání příspěvků budu určitě pokračovat. Dnes je na programu nejmenší palírna ve skotsku co do objemu produkce. Vyčkejte do večera a bude to tam.
Obrázek

Odpovědět