Glen Deveron 12 yo 1985

Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál

Glen Deveron 12 yo 1985

Příspěvek od salam15 » 02 pro 2011, 12:10

glen deveron.jpg
Zdravím,

lahev jsem zakoupil na whiskyauction.com. Byla to má první zkušenost s online aukcí a dodání lahve provázela trocha nejistoty zapříčiněná přístupem PPL, kterou to nechala DHL doručit v ČR. PPL mi dle údajů v jejich online hlídači zásilek tu lahev doručila třikrát, přičemž to třetí (opravdové doručení) následovalo až po mých telefonických urgencích na zákaznickou linku PPL a dotazech, kam že tu lahev doručili a komu, když já jsem příjemce a lahev nemám :-).

Nakonec mne ale PPL našla a vše se v dobré obrátilo.

Glen Deveron jsem kupoval, protože jsem měl velmi dobré (nicméně začátečnické) zkušenosti s jejich základní 10letou whiskou z roku 1996 a 1997 a chtěl jsem vyzkoušet, jestli to dělali tak dobře i v době, kdy mi byly tři roky.

Glen Deveron je jedna z obchodních značek palírny Macduff, která leží u řeky Deveron v městě či městečku Banff ve Speyside (i když lahev nese obecné označení Highland). Palírna byla založena na konci padesátých a začátku šedesátých let (zdroje se různí a palírna nemá vlastní stránky). Jedná se prý o jednu z nejmladších palíren ve Skotsku. Gratulujeme! V současné době patří skupině omezeného Bacardi, nebo-li Bacardi Limited.

K whisky samé:

Lahev byla dovezena v tubě hustě popsané všemožnými superlativy. Majitelé palírny mají zřejmě z jejího (palírny) nízkého věku trochu mindrák a tak se například honosí tím, že v jejich údolí se whisky vyrábí po staletí a místní církevní dokumenty z 18. století označují místní whisky jako "vynikající". No řekněte, koho by to nenalákalo.

Lahev vypadá tak jako na přiloženém obrázku, jen na štítku okolo hrdla se píše 1985.
Aroma:možná cukrová třtina, ale každopádně karibský rum. Ať je to, co chce, je to nasládlá vůně, do níž záhy proniknou nejprve zlehka a pak stále silněji tóny bergamotu nebo nějaká jiná citrusová vůně. Je tam i náznak kořenitosti. (20 b)
Chuť:Plná, sladká, medová chuť, která přetrvává prakticky celou dobu. Postupně se ale v chuti rozvíjí lehká štiplavost kouře a pepře. Whisky stojí za to mít v ústech delší dobu, pak totiž kouřovitost s peprností nabírá netušené, ale příjemné grády. (23 b)
Dozvuk:I v dozvuku je cítit sladkost, pepř a bergamot, přičemž dozvuk je spíše kratší. Chutě, které jste cítili celou dobu, tu jen nekomplikovaně a brzy dozní. To je sice fajn, ale trochu nuda. (20 b)
Shrnutí:Do určité míry je tohle dost přímočará whisky, protože to, co z ní cítíte na začátku (sladkost a citrusy), Vás provází celou ochutnávkou. Okolo toho jsou ale zajímavé další odstíny a zákruty, které je fajn objevovat. (23 b)
Body:86
Naposledy upravil(a) salam15 dne 02 pro 2011, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glen Deveron 12 yoo season of distillation 1985

Příspěvek od Nethar » 02 pro 2011, 12:20

Díky za výborně zpracovanou recenzi, saláme ;-) Zdá se, že to byl dobrý kup, hodně štěstí i do budoucna! Škoda té zkušenosti s PPL, já je naopak tady v HK mám za jedny z nejlepších v porovnání s DPD, apod. I když Česká pošta se teď až neuvěřitelně pochlapila, telefonuje, SMSkuje... ale ti mi to z ciziny nepřivezou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 02 pro 2011, 13:22

Pekna recenze a koukam ze i podareny kousek :clap: Jen mi teda trochu nesedi ta matematika, nejak se nemuzu dopocitat tech 86 bodu :think: :-)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 pro 2011, 13:23

To je tak, když se hodnotí whisky ještě před vystřízlivěním :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 02 pro 2011, 13:45

To bude nejspíš tím, že salám je blb a napsal k nosu 22 bodů místo 20 ;)

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 02 pro 2011, 13:47

Netušené možnosti místního fóra mi umožnili upravit můj původní příspěvek, takže u nosu už je správné číslo...

Odpovědět