Tamdhu Batch Strength 004

Odpovědět
lalos
Znalec
Znalec

Tamdhu Batch Strength 004

Příspěvek od lalos » 20 srp 2019, 20:47

Tamdhu 004.jpg
Tamdhu 004.jpg (379.72 KiB) Zobrazeno 110 x
Info:Takový větší srovnávací test palírny, se kterou jsem doposud neměl moc zkušeností. V létě se sherry bomby dají pít, takže jsem vedle sebe vyzkoušel postupně 10 yo, 12 yo, 15 yo a všechny 4 dosavadní batche Cask Strength.
Čtvrtý batch v sudové síle byl uveden na trh v roce 2019. Whisky zrála výhradně v sudech po sherry z evropského a amerického dubu s velkým podílem first fill sudů. Idea těchto batchů je přiblížit zážitek z ochutnávek konkrétních sudů přímo ve skladě se všemi jejich individuálními odlišnostmi 😊
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/124125
Web:https://www.tamdhu.com/
Alkohol:57,8 %
Barva:Amber – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek z WF2019
Aroma:Má dost blízko k 1 a 2, je ale sladovější, kyselejší. Balsamico redukce, dezertní víno, rozinky, bílá čokoláda.
Chuť:Sladká a ostrá. Řezavá. Pikantní paprička, zázvor, působí ale dost mladě (nejvíc ze všech dosavadních batchů).
Dozvuk:Středně dlouhý, hořko-trpký. Pelyněk (absinth) borové piliny. Docela nic moc příjemného.
Shrnutí:Popravdě mi mezi ostatními moc nezachutnala. Divná mladá hořkost, piliny. V celkovém srovnání všech 4 sudových batchů bych to viděl následovně:
1) Batch 3 – zajímavá, jalovcová
2) Batch 1 – sladká, super pitelná
3) Batch 2 – podobná 1, ale sušší
4) Batch 4 – slabší, hořčí, pilinová
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamdhu Batch Strength 004

Příspěvek od Nethar » 20 srp 2019, 20:53

Tak to rád čtu, naštěstí jsem nedávno odstranil z košíku, aby to nestalo moc ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět