Glenfiddich 30 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 199
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 30 yo

Příspěvek od Petr KomáreK »

Glenfiddich 30-ti letá 40%
glenfiddichb30y01b.jpg
glenfiddichb30y01b.jpg (47.58 KiB) Zobrazeno 1036 x
Bylo to trochu nestandardní dvojice ten večer k ochutnání. Ta nejzákladnější Special Reserve a vedle ní třicetiletá. Aroma je decentně jemné, vyzrálé, lehce sladké, trochu ovoce, trochu těch kytiček, čokoláda, ovoce v čokoládě, pečená jablka, lehce leštěné staré dřevo. Krásně komplexní. Chuť si nese podobnou decentní jemnost, komplexnost, lehká sladová sladkost, lehké sherry, čokoláda. Je příjemně zaoblená, měkká, hedvábná. V dokončení nikam nespěchá, opět ukáže lehkou přehlídku chutí, dá více vyniknout čokoládě a nechává za sebou ještě chvíli lehký náznak chuti.
Všechno to zní krásně, ale mám tam jedno "ale". Porovnání se základní bylo dobré v tom, že oboje je stejná Glenfiddich, ta první to nabízí prostému lidu, tedy prostě, jednoduše, jak jídlo - svíčkovou v klasické hospodě - tady máte talíř. Nezapomenou ani na šlehačku a brusinky. Najíte se a bude to dobré, ale je to jen svíčková z hospody. Ta druhá je stejné jídlo, ale servírované ve vyhlášené restauraci, vše okolo honosné a známý šéfkuchař vyladil chutě omáčky a knedlíků tak, že je vám líto je od sebe oddělit, maso bylo pečlivě vybíráno, brusinky vám natrhala hezká servírka osobně a vše je podávano s nejvyšší noblesou. Ale furt je to jen svíčková.
Jinak svíčkovou mám rád a ten třicetiletý Glenfiddich je skvělý. Ale už jsem pil zajímavější whisky.

Kolem vás prošla dáma, dáma s velkým D, krásná, důstojně se nesoucí, přímo plující místností, ženská v těch nejlepších letech. Plná zkušeností, zná svoje přednosti a rafinovaně vám je ukazuje, zná i svoje nedostatky, které jsou šikovně skryté, že si jich nevšimnete. Nemůžete z ní spustit oči a současně si řikáte - na tohle tedy nemám. Cítíte její lehký parfém, očima zkoumáte dokonalé tělo, vůbec nevnímáte její věk a mladé modelky vedle ní vypadají nezajímavě. Ani na ní nechcete hledat ty nedokonalosti, protože si přece nebudete kazit ten skvělý celkový dojem.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... lenfiddich
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 0-year-old
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět