The Balvenie 12 yo Double Wood

Uživatelský avatar
littlefox
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 33
Registrován: 18 pro 2013, 19:24

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od littlefox »

Nakoľko sú tieto riadky moja prvotina, prosím berte ohľad. hehe :)
Aroma:jemne nasládlá, citrusová kôra, lieskové oriešky, z vačšiej vzdialenosti(na okraji pohára) sušené figy. Tie tam boli úplne vždy
Chuť:Náznak dymovitosti(sladkej), v tomto momente som sa trocha strácal
Dozvuk:Aj ako begginer rozpoznávam jasnú drevnatosť, záver jemne nahorklý, nijak prekažajuci(čo je pre mňa u Speyside velke +)
Shrnutí:Paradoxom mi pri tejto flaške bol med, ktorý všetci uvádzate, no ja som ho tam jednoducho necítil. Ak je med synonymom krásne teplej, nasládlej aromy ktorú bolo cítiť široko ďaleko , tak potom mám stýmto pojmom do budúcna už jasno :) Whisky nijak extra zložitá, ľahká, dokážem si predstaviť stráviť pri nej večer až do dna.
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od jumbo »

Opět jedna z prvních láhví, co jsme koupili...
Velikost:více vzorků
Aroma:lehká, karamelově sladká, vanilka, ovocná, lehké jablka, ne moc výrazná, přesto ale velmi příjemná
Chuť:nesladká, zvlástně hořká, suchá, později sládne, ale ne moc
Dozvuk:zůstává zvláštně jemně hořký, výrazný, plný, docela dlouhý, ta zajímavá hořkost zůstává na jazyku docela dlouho-je to příjemné
Shrnutí:Dobrá, lehká, pro mě ale ničím zajímavá, zapamatovatelná možná tou zvláštní hořkostí v chuti, to jsem jinde necítil.
Při poslední ochutnace mi chutnala velmi, o třídu lepší než předchozí vzorky…
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Radek »

Tak jsem si po letech opět pořídil láhev téhle whisky (Balvenie 12y Doublewood) a jako jiní jsem si ověřil že přestože mi při prvním setkání přišla jako famózní, tak teď už to až tak super nebylo. Buď se trochu během těch let zhoršili... a nebo jsem se já zmlsal. Na druhý straně, když se tak propíjím lahví směrem ke dnu, zjišťuju že to není vůbec špatné. Asi jedna z těch whisek, kde musíš pořídit celo láhev (ale stejně mě tehdy přišla lepší). :(
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Jakubis

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Jakubis »

Dobrý den,

měl bych dotaz k této whisky. Chci si ji pořídit jako moji první single malt. Z videí a komentářů zde na fóru, ale i na jiných webech jsem se dozvěděl, že je to vhodná volba pro začátek, protože je taková jemnější a sladší a vážně uvažuji o její koupi. Chci se však zeptat, jestli není až moc nasládlá. Nevím jak to přesně napsat, zkrátka převoněné pití moc rád nemám a bojím se, aby na mě nebyla až moc voňavá. Co se týče whisky, kromě blended s ní zkušenosti nemám a nevím do jaké míry se ta sladkost a voňavost v single malt whisky vyskytuje. Možná ten dotaz zní hloupě, ale přeci jen je to pro mě dost peněz a chci se nejdříve trochu ujistit.

Budu vděčný za odpověď a přeji hezký zbytek dne :-)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Jerry1 »

Neboj se a běž do ní. Ta nasládlost je tak akorát na hranici toho, aby sis ji vůbec uvědomil. Nejedná se o sladkost, jakou můžeš najít v rumech nebo fortifikovaných vínech.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od richie »

Rozhodně taky doporučuji. Jedna z mých hodně oblíbených. A na začátek určitě vhodná.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Botana

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od Botana »

TheBalvenie.jpeg
TheBalvenie.jpeg (17.14 KiB) Zobrazeno 6964 x
Web:http://www.thebalvenie.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Aroma:Citrusy, máslové sušenky (sladkost), švestkový koláč s drobenkou, třešně, jahodový kompot.
Chuť:Výrazná sladkost, máslové sušenky, lehounce olejová.
Dozvuk:Dlouhá dochuť, jemná sladkost, hřejivé.
Shrnutí:Velmi dobrá, dá se s ní "hrát" a hledat další a další vůně a chutě. Ne nadarmo ji Nethar zařadil do doporučených whisek (http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=1440). Uvažuji o koupi celé lahve. Ochutnáno v Jindřišské věži.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od salam15 »

Na závěr mého sherry tažení po Marpeku jsem si doplnil velkou mezeru v základním vzdělání a dal si panáka z téhle palírny z obrkoncernu patřícího následníkům Williama Granta a synů.
Aroma:Je z ní cítit taková jemná, sladká hutnost. Není to vůbec špatné.
Chuť:Zde medová sladkost, která postupně přejde spíš do třtinového cukru.
Dozvuk:Krátký, nelze mu nic vytknout, ani pochválit.
Shrnutí:Na Balvenie koukám již delší dobu - různě jsem ji zanedbával a odkládal. Vidím, že se jí budu muset trochu věnovat.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18901
Web:http://www.thebalvenie.com
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:lehce nakyslá sherry ovocnost, citrusová. hrušková povidla. to šmrncnuté suchou dubovou dřevitostí. ořechy, vanilka, slad a máslová drobenka na koláči (b.2/3)
Chuť:sušší drhnoucí dřevo. ovocná kyselinka, suché bílé víno. kořenitá, muskatnuss, suché stéblo trávy. středně plná (b.2/4)
Dozvuk:odeznívá dřevo bez hořkosti. sladký, šťavnatý, nakonec tmavá čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí:základní whisky. pohodová. chutnala mi, nicméně do další stejné bych znova nešel (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
alibababa

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od alibababa »

Tak to je moje druha single malt lahev a absolutne nelituju. Rozhodne si netroufnu na "odbornou" recenzi, ale je to fakt moc dobre piti (na takove to domaci pojinei :-D). V porovnani s Glenfiddichem 12yo je pro me tato whisky zajimavejsi, jemnejsi, prijemne sladka a ma lahodny, prijemny, nenasilny, pohodovy konec...
Odpovědět