The Balvenie 12 yo Double Wood

lochness
Znalec
Znalec

Re: The Balvenie 12 yo Double Wood

Příspěvek od lochness » 03 bře 2017, 23:03

zo Speyside nájdeš kopu výnimočných fliaš výrazne zaujímavejších než Balvenie Double Wood 12 yo, napr staršie plnenia Mortlach (hlavne Sigatory Cask Stregth a 16 yo F&F), Benromach má pár zaujímavých počinov, nové plnenia Tomatin, Aberlour, Glenfarclas, Macallan, od Glenfiddichu 15 yo Distillery edition 51%, Benrinnes 15 yo F&F, plnenia Glenlivet od Signatory Non Chill Filtered 46% First fill sherry ... je toho plno
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 04 bře 2017, 09:26

Díky za tipy

richie
Znalec
Znalec

Příspěvek od richie » 04 bře 2017, 16:43

Tak co vidím v tom výčtu výše, minimálně polovina se už nedá sehnat (nebo hodně těžko, případně za šílené peníze), takže moc nechápu tyto tipy...

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 04 bře 2017, 18:32

Z vymenovaného sa ťažšie zháňa len Mortlach 16 yo F&F, stále sa dá, ale za 120-150e, to je pravda. Benrinnes 15 yo F&F je ešte v pohode.
Ostatné sú bežne dostať, za cenu ktorá sa dramaticky od Balvenie 12yo nevzďaluje, tak neviem kde vidíš minimálne polovicu.

daj vlastné tipy na výnimočných Speysiderov
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 bře 2017, 18:32

Tím jsou právě výjimečné :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 04 bře 2017, 19:04

lochness to celkem vystihl - Mortlach třeba od Signatory, Benromach 10 yo je fajn, od Benriach můžeš zkusit Septendecim, když chceš něco netradičního. Po Glenlivet od Signatory (first fill sherry) jsem taky pokukoval, vypadá zajímavě. Dobré reference mají Glen Keith nebo Glenburgie - taky od Signatory, i když to asi budou spíš typické Speyside. Aberlour 12 yo 48% je dobrá, možností je nepřeberně :)

richie
Znalec
Znalec

Příspěvek od richie » 05 bře 2017, 15:45

lochness píše:Z vymenovaného sa ťažšie zháňa len Mortlach 16 yo F&F, stále sa dá, ale za 120-150e, to je pravda. Benrinnes 15 yo F&F je ešte v pohode.
Ostatné sú bežne dostať, za cenu ktorá sa dramaticky od Balvenie 12yo nevzďaluje, tak neviem kde vidíš minimálne polovicu.
Tak mi to nedalo a mrkl jsem na web. Benrinnes se sice sehnat dá, ale určitě ne u nás a cena je o hodně vyšší (určitě o 75%, až 100%). Signatory plnění Glenlivetu stejný případ. Počítám-li, že Balvenie 12 yo seženu u nás v pohodě pod 1000Kč a často i hluboko pod 900kč (před Vánocemi Makro 828Kč).
daj vlastné tipy na výnimočných Speysiderov
Pokud bych bral jako měřítko srovnatelnou cenovou relaci, souhlasím s Glenfiddich 15 yo DE, ještě bych přidal Glenfiddich 15 yo Solera. Dále taky Aberlour 12 yo/15 yo, Benriach 12 yo/15yo PX. Tak třeba tyto.

Jinak bez ohledu na cenu a složitost koupě a doručení, určitě souhlasím s Tvými tipy.

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 06 bře 2017, 16:21

Díky za ďalšie tipy, doma je už Glenfiddich 15yo Solera, prvé dojmy sú veľmi pozitívne

richie
Znalec
Znalec

Příspěvek od richie » 06 bře 2017, 16:44

Když si projdeš vlákno Doporučené Whisky, tak tam to všechno najdeš. Aspoň základ.

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 25 říj 2017, 21:17

Info:Při nedávné návštěvě brněnského whiskyshopu jsem si přivezl domů pár vzorků Balvenie, které jsem si doma v klidu porovnal se základní 12 yo Double Wood. Popravdě jsem tuto značku zatím dost ignoroval, protože se mi moc nelíbí jejich politika jediné whisky v core range a zbytek cenově dost ulítává. Tak kouknem jaké tedy jsou.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68704
Web:https://www.thebalvenie.com/
Alkohol:40 %
Barva:Amber – barveno – filtrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Vanilka, máslové sušenky, karamel. Sladká lékořice, rozinky, lehká lihovost. Přesně to, co bych od této základní Speyside whisky čekal.
Chuť:Působí dost slabě, a to i na slabých 40%. Opět klasika, sladká chuť, spousta vanilky. Oproti vůni vystupuje výrazněji vliv dřeva, sherry tam nedominuje, spíše jen tak doslazuje.
Dozvuk:Relativně krátký, tady už vystupuje dřevitost a hořkost trochu více, ale ještě ne tolik, aby to zásadně vadilo. Do toho nějaké rozinky.
Shrnutí:Naprosto základní whisky, povinná četba. Na to, že má dozrávat 9 měsíců ve first fill sudech po sherry mi ten vliv nepřišel až tak markantní, spíše tam asi převládá dubovost sudů od bourbonu. Pořád je to ale výborná whisky, jediná Balvenie, kterou seženete pod 1000Kč za lahev. Pro začátečníka nutnost.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět