Glenrothes 11 yo 1998 MM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9299
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Glenrothes 11 yo 1998 MM

Příspěvek od Nethar » 10 úno 2012, 16:39

A máme tu další kousek od Murray McDavid, opět po zrání v bourbonových sudech byla whisky ještě doladěna v něčem speciálním, tentokrát bylo zvoleno Chateau d'Yquem. Celkový počet lahví 1700.

I když toto není oficiální plnění, Glenrothes zde máme poprvé, takže si ho stručně představme. Jak se dočteme v Malt Whisky Yearbook, majitelem palírny je Edrington Group, což je společnost, pod kterou patří ještě třeba Macallan či Highland Park. Značku samotnou ale vlastní Berry Bros & Rudd. Dohodli se tak v roce 2010, kdy Glenrothes připadl BBR a míchaná Cutty Sark Edringtonu. Další značkou, která má v Glenrothes své místo je Famous Grouse, který se tady míchá. Základním produktem je Glenrothes Select Reserve (věk se u Glenrothes většinou neudává), poslední vydání byly 1988, 1995 a 1998. V roce 2009 se objevila nová láhev - Alba, zrající v sudech z amerického dubu po bourbonu.
glenrothes11.jpg
glenrothes11.jpg (12.5 KiB) Zobrazeno 1143 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11850
Web:http://www.murray-mcdavid.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenrothes
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:Travnatá vůně, citrónová, dost alkoholová (jde do nosu agresivně), máslo. Nevím, jestli jsem někdy jako malý žvýkal šťovík, ale nějaké kyselé listy (nepředstavujte si, že je to teda úplný ocet samozřejmě) se mi při očuchávání nejprve vybavují. Jak ale minuty ubíhají, whisky se usadí, výrazně sládne a medovatí.
Chuť:Taková vodnatá, mírná, vcelku nijaká. Drobně nasládlá. Až skoro trapně slabá. (46%? Vážně?)
Dozvuk:Jemný dozvuk, žádná svérázná single-maltka. Ale neshledávám nic negativního. Později snad trochu pražených ořechů v cukru. A ještě později mix hořké kávy a... medu? A občas to přijde, vrchol - višně v čokoládě.
Shrnutí:Žádný velký trhák podle mého, ale jde to. Murray McDavid si rádi hrají s finišem po nějakém vínu, ani tady to nezkazili. Vzorek asi velmi rychle zapomenu, působil nevýrazně, ale mít celou flašku, myslím, že bych si k němu našel cestu a pochutnal bych si.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět