The Balvenie 30 yo

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

The Balvenie 30 yo

Příspěvek od Žiži » 12 úno 2012, 16:34

Petr hodil háček, tak já hodím poznámky z ochutnávky. Za vzorek děkuju převelice Marvinovi.
Balvenie_30.jpg
Balvenie_30.jpg (10.33 KiB) Zobrazeno 3239 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/103
Web:http://www.thebalvenie.com/en/ourRange_currentRange_Thirty.php
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=balvenie
Alkohol:47,3 %
Aroma:výrazné medové tóny, včelí vosk, kandované ovoce, přezrálé ovoce (pomeranče a další ovoce), ořechy v medu, trocha dubu v pozadí, příjemně sladká
Chuť:bohaté medové a ovocné tóny, včelí plástve, dub v pozadí, špetka koření, hebká, sladká
Dozvuk:středně dlouhý až dlouhý, opět med a sladké ovoce, trocha dubu a včelího vosku, sladký
Shrnutí:velice příjemná kombinace medu a ovoce s trochou dubu v pozadí, všechno pěkně zkombinované, s vodou jsem tentokrát neexperimentoval, ale asi bych ji neředil.
Body:92
Naposledy upravil(a) Žiži dne 12 úno 2012, 17:10, celkem upraveno 1 x.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Re: Balvenie 30 yo

Příspěvek od Jerry1 » 12 úno 2012, 16:52

Pěkně háčkujete, tohle si na festivalu nemohu nechat ujít.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: The Balvenie 30 yo

Příspěvek od Nethar » 12 úno 2012, 17:15

Už se těším, až budu na festivalu pobíhat se zápisníčkem, ochutnávat, co se dá, aby mi žádný takovýhle skvost neutekl... pak mě prosím uložte do postýlky :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 30 kvě 2012, 20:24

Vzorek dovezený z Whiskyfestivalu jsem si šetřil hodně dlouho, a řádně natěšený jsem se konečně odhodlal okusit...
Barva:
Aroma:Vyzrálá, sladce čokoládová vůně plná dřeva, medu, lehce lakovna. Příjemná, ovšem faktor očekávání byl větší, takže sice příjemná, ale omráčen nejsem. (87 b)
Chuť:Dub, čokoláda, jasně rozpoznatelné sherry, spousta dřeva.Dozvuk je skořicový, mazlivý, nasládle kořenitý a díky němu zaokrouhlím body nahoru. (86 b)
Body:87
Shrnutí:Tohle je moc pěkná whisky, ovšem vzhledem k jejímu věku a ceně jsem trochu zklamaný. Když si ji porovnám s BenRiach 25y, je pro mě jasným vítězem za mnohem méně peněz BenRiach.Ale kolik lidí, tolik chutí, takže pokud budete mít možnost ochutnat, určitě jděte do toho. Já jsem rád, že jsem se k panáku takové whisky dostal a měl možnost okusit a udělat si na ni vlastní názor.
Slàinte mhath.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 30 kvě 2012, 20:59

Mě při ochutnávce na WF zklamala, prostě zapadla mezi ostatní, ničím "extra" na sebe neupozornila. Jistě, měl jsem již něco popito, ale možná právě proto bych čekal, že v tom množství vzorků toto bude něco, co vynikne. No, nestalo se tak. Whisky je to dobrá, ale já jsem od ní čekal (mnohem) víc. A uznávám, že to je také důvod mého zklamání. Ovšem tak jako Hunter jsem vděčný Petrovi, že jsem mohl za velmi příjemnou festivalovou cenu takovou whisky ochutnat.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 18 úno 2013, 17:01

Tak já taky konečně dohledal všechny svoje poznámky. Vzorek je samozřejmě z WF, ale ochutnával jsem až doma, po delší době. Neměl jsem teda takové široké srovnání jako Jerry nebo jiní, na rozjezd jsem si nalil jen 12 letou sestřičku Double Wood :-)
Aroma:Mohutná vůně starého až ztrouchnivělého dřeva, koření, vanilka, skořice, zralý žlutý meloun a jiné sladké ovoce, kouř z dohasínajícího ohně, popel, medová vůně typická pro Balvenie (ale tu už chce trochu hledat :-) )
Chuť:Začíná tím, co cítím, dohořívající dřevo s trochou popela, „dřevitá“ sladkost (vanilková, celá skořice)
Dozvuk:Čekal jsem delší (je spíš středně dlouhý), trochu kouře smíseného s popelem, sladká medovitost a dřevitá chuť, jako celek končí sladce.
Shrnutí:Jsem moc rád, že jsem díky Petrovi mohl ochutnat a přiznám, že ač jsem měl velké očekávání a věděl jsem i o zklamání u ostatních, já zklamán rozhodně nejsem. Sice si láhev hned nepoběžím koupit, ale zážitek to byl :-)

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

The Balvenie 30 yo

Příspěvek od Vasek » 12 dub 2015, 00:42

Alkohol:47,3 %
Barva:
Aroma:Mohutné, sladké, exotické dřevo (mahagon, palisandr), krásný květinově-ovocný podtext s náznakem medu, limetek, ananasu.
Chuť:Bohatá, kulatá, krásně harmonická, lehký náznak sherry, ořechů, a hrozinek.
Dozvuk:Dlouhý, jemný, lehce suchý, s příjemnými kořenitými tóny. Ještě mnohokrát se vrátí před oponu na děkovačku. A zaslouženě.

Odpovědět