Cardhu Special Cask Reserve

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

Cardhu Special Cask Reserve

Příspěvek od Žiži » 25 bře 2012, 11:57

Whisky Cardhu zaujme hlavně tvarem lahve než obsahem, kdo měl 12y verzi tak ví o čem mluvím. Na druhou stranu musím přiznat, že Cardhu Special Cask Reserve mě narozdíl od své 12y sestry chutnala natolik, že jsem si koupil celou láhev. Ještě prozradím, že jsem měl batch č. Cs/cR.07.04.
Cardhu-special-cask-reserve.jpg
Cardhu-special-cask-reserve.jpg (27.99 KiB) Zobrazeno 2091 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/804
Batch:Cs/cR.07.04
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:ovocné tóny, kandované ovoce, čokoláda, trocha koření, sladká
Chuť:ovoce, sherry, slad, trocha dřeva a koření, čokoláda, karamel, káva, sladká, sametová
Dozvuk:středně dlouhý, sherry, karamel a čokoláda, špetka dřeva, zpočátku sladký přecházející do suché sladové chuti
Shrnutí:pro mě obrovské překvapení, že Cardhu může být i dobrá whisky, tahle byla příjemně ovocná s čokoládou a karamelem (ten měl trochu navrch), ředění bych nedoporučil, whisky to docela zničí
Body:81
Naposledy upravil(a) Žiži dne 07 kvě 2012, 02:04, celkem upraveno 1 x.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Cardhu Special Cask Reserve

Příspěvek od Hunter » 25 bře 2012, 12:21

Hned bych si dal, popis je lákavý, a nemusí být každá whisky devadesátibodový trhák, kolikrát si užiju a vychutnám i whisky s mnohem skromnějším hodnocením. Některé takové mají i přes nízké body "něco do sebe", a člověk se i k takovým rád vrací.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 27 črc 2016, 22:40

prechádzam si degustačný zápisník z výletu:
Návšteva pálenice Cardhu 17.6 , sprievodkyňa menom Lois Lane , fandovia Supermana ju musia milovať.
Po prehliadke degustácia Cardhu Amber Rock, Cardhu 18yo a Cardhu Special Cask Reserve , konkrétne C. s/c. R 13.15

Aróma: prvé čo mi napadlo - Diava, leštenka na nábytok, taký flashback z detstva, spomienka na sobotňajšie upratovanie kým v TV šla Pionierska lastovička.
Chuť: tu s Diavou neviem porovnať, ale je to vynikajúci kúsok, zjavne je v zmesi aj pár veľmi starých sherry sudov
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

Uboot
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Uboot » 15 srp 2016, 15:53

Pre mňa je Cardhu veľmi prijemné pitie :) osobne sa už teším na ďalšie kúsky 15y a 18y.. Uvidíme či sa spolu s manželkou budeme vedieť rozlúčiť s 12y nakoľko táto patrí k našim obľúbeným, ktorú najčastejšie kupujeme.

Odpovědět