Glen Grant 28 yo 1972 SMWS 9.30

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

Glen Grant 28 yo 1972 SMWS 9.30

Příspěvek od Žiži » 09 dub 2012, 23:18

Palírnu Glen Grant netřeba představovat. Jejich nejlevnější single malt je, jak to jenom říct slušně, taková, taková..., ehmm..., no řekněme že to není úplně ono. Ale Glen Grant, kterou Vám chci představit je úplně jiná, však čtěte dál. Ještě bych dodal, že tuto whisky jsem ochutnal díky Marvinově sestře.

SMWS je zkratka Scotch Malt Whisky Society, nezávislé stáčírny (spíš kombinace nezávislé stáčírny a whisky klubu), která stáčí "své" whisky jako single cask (a v sudové síle) pouze pro své členy, filrace za studena a barvení karamelem se tu nevede. Kdo chce koupit nějakou láhev ze SMWS musí být jejím členem (a pan Bruda, majitel brněnského WS je členem :) ). Zajímavostí je, že lahve nenesou jméno palírny, ale pouze číselné označení kde první číslo značí palírnu a druhé, za tečkou, značí kolikátý sud už byl z této palírny stočen. Na netu se dají najít čísla jednotlivých palíren, Glen Grant má číslo 9.

Glen Grant o které dnes bude řeč má číselné označení 9.30 (30-tý sud z palírny Glen Grant). Tato whisky byla stočena k 18-tiletému výročí založení SMWS.
Glen Grant_SMWS_1972.jpg
Glen Grant_SMWS_1972.jpg (7.9 KiB) Zobrazeno 1766 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/8298
Destilace:říjen 1972
Stáčení:září 2001
Počet lahví:556 (whisky byla stáčena do 0,5 l lahví)
Barva:
Alkohol:56,6 %
Aroma:bohaté tóny přezrálého ovoce (višně, fíky a další ovoce), sherry, ořechy, trocha dubu, slabé kávové tóny v pozadí, sladká, med po naředění
Chuť:velmi ovocná, sherry, ořechy, bohatá, příjemně zakomponovaný dub, sladká, kořeněný med po naředění
Dozvuk:dlouhý, výrazně ovocný s dubovou kořenitostí, ořechy, kávové tóny v pozadí, medové tóny po naředění
Shrnutí:nádherně ovocná a vyzrálá whisky s medovými tóny po naředění, dub je zde přítomen v takové jemné a velmi příjemné podobě, je to sice "sudovka", ale není to moc poznat, s trochou vody (1-2 kapky do cca 20 ml) je výrazně sladší, objevuje se kořeněný med (a dává tak whisky další "rozměr"), tady voda pomůže, ale nesmí se to přehnat
Body:93
Naposledy upravil(a) Žiži dne 11 bře 2013, 22:04, celkem upraveno 2 x.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Glen Grant 28 yo 1972 SMWS 9.30

Příspěvek od Hunter » 10 dub 2012, 06:50

Tak to je pěkné počtení, no mně osobně to ani nepřekvapuje, tušil jsem, že bude mimořádná hned, jak jsem spatřil, že se jedná o ročník 1972 :lol:
Jinak je ještě jedna možnost, jak se k takové lahvince dostat, aniž by jste museli být členem The SMWS, a tou možností je WhiskyAuction.com, a náhodou se tam jedna tato láhev draží, ovšem cena je už teď na € 235...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Petr
Guru
Guru

Re: Glen Grant 28 yo 1972 SMWS 9.30

Příspěvek od Petr » 10 dub 2012, 07:24

Možná by bylo příhodnější dát yto odkazy do jiného vlákna, třeba akce - výlet s Viking Line nebo nové/výhodné :lol: nákupy, ale zůstanu tady, kde je zmínka o Whisky Auction. Mám k ní tady taky jeden odkaz - novinku pro milovníky Laphroaigu: http://www.moodiereport.com/document.ph ... c_id=30060
Více se nachází zde: http://whiskyauction.com/cgi-bin/auctio ... lay+Malt+L
Můžete si vybrat, kde vás případný nákup vyjde levněji. :mrgreen:

Odpovědět