BenRiach 25 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

BenRiach 25 yo

Příspěvek od Hunter » 03 kvě 2012, 19:14

Vítejte u další novinky, tentokrát mám tu čest vám představit BenRiach 25y z řady Super Premium Limited Releases, jak ji v palírně sami nazývají. Rozhodoval jsem se mezi 25y a 30y, ale o něco lepší reference má mladší verze. Vyrobeno bylo 3000 lahví, vypáleno v roce 1981, stáčeno 13. 6. 2006 v síle 50%. Nefiltrováno ani nepřibarvováno.Jeden ze skvostů (alespoň z mého pohledu), které jsem si v Karlově aktuálně vybral z Petrova festivalového menu.

BenRiach 25y
Obrázek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/230
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=benriach
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Plná medu, sladu a sladkostí. Vybavila se mi vzpomínka na Balblair 1997. Šťavnatá, plná, vyzrálá, nemůžu se té vůně nabažit.Při důkladném zkoumání cítím i lehký závan rašeliny. Spousta přezrálého ovoce, fíky, datle. Alkohol ji zároveň dělá i celkem svěží. (92 b)
Chuť:Rozjezd je sametově hebký, medový, a to opravdu velmi medový. Snad nepodléhám sugesci, ale vyzrálost z ní úplně čiší. Dřevo, ale v té nejkrásnější podobě bez nějakého náznaku hořkosti. Dozvuk opět krásně medově-dřevitý, sladce kořenitý a hlavně velni velmi dlouhý. (92 b)
Body:92
Shrnutí:Všechny složky jsou zde nádherně sladěné, harmonické, vše do sebe zapadá, jedinou chybu tahle kráska má, a to když smutně koukám na její cenu.Čekal jsem, že bude asi dobrá, jinak bych si vzorek nevozil, ale že bude až takhle skvělá, to opravdu ne.BenRiach mám obecně rád, ale tímhle mě opravdu dostali.Moc pěkný whisky zážitek, potkat se s takovou dobrotou...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Re: BenRiach 25 yo

Příspěvek od Jerry1 » 03 kvě 2012, 19:44

Tímto začínám velmi vážně uvažovat o koupi celé láhve. A můžeš za to Ty, Huntere!

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 03 kvě 2012, 21:32

To je slovo chlapa! :handgestures-thumbupright: V tom případě budu trochu napnutý, jestli se shodneme. Kdyby Ti nešmakovala, tak ji od Tebe snad odkoupím... :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 27 led 2013, 21:17

Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Medová sladkost úplně zaplní nos. A sherry. Rašelinu ani stopově neregistruji.
Chuť:Jemná vyzrálá chuť, opět plná sametového medu a sherry. Dále něco mezi čokoládou a kakaem. A trochu dřeva.
Dozvuk:Dlouhý, předlouhý, hřejivý.
Shrnutí:Obě dvě verze starších BenRiachů (25y a 30y) jsou skvostné. Těžko se rozhodnout, která je lepší. Jako pomocný argument může posloužit cena, potom je výběr 25y o trochu jasnější. Ovšem pokud se můžete dostat ke vzorku, berte obě dvě a udělejte si hezkou srovnávací ochutnávku, tato dvojička si o to přímo říká.

Odpovědět