BenRiach 12 yo Sherry Wood

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Hunter »

The BenRiach Distillery Company, vlastník palíren GlenDronach a BenRiach, vyhrál se svou BenRiach 12y Sherry Wood hned 2 ocenění na letošní International Wine & Spirits Competition. Jednou v kategorii skotská single malt whisky do 15 let, podruhé v kategorii Single Malt Scotch Whisky (Special Edition).Kompletní výsledky zde http://www.iwsc.net/2011product-trophies
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Króča »

Tak jsem pechutnal vzorek této whisky:
Aroma:výrazná vínovost, žvýkačková sladkost, růže, mírně pikantní koření, čokoládová dřevnatost a vzdálený závan kouře
Chuť:sladká štiplavost která však nevadí, výrazná suchost sherry, mandle, stopa po mentolu a taky dřevěné tóny
Dozvuk:suché hřejivé, více se začíná projevovat dřevo, které však nehořkne!!! Později přebírají vládu karamelky a pražené vlašské ořechy
Shrnutí:tahle sladkost v kombinaci s dřevnatostí mi naprosto sedla, velmi vyvážená, mnohovrstevná a bohatá whisky, která mne navnadila vůní, uchvátila chutí a ukonejšila středně dlouhým finishem.. zahrnuji tuhle whisky do svého seznamu na budoucí kandidáty ke koupi..stojí za to ji více prozkoumat.. po zdejších recenzích na Benriachy a této zkušenosti nastražuji oči a uši směrem k této palírně ;)
Body:87
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Hunter »

Přidávám ještě odkaz na video, které v krátkosti představí palírnu a její portfolio http://www.youtube.com/watch?v=JnEDAo5bu-8
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od sandrider »

Také jsem měl možnost ochutnat (vzorek od Petra :clap: ). Krásná vůně - Hunterovy višně v čokoládě jsou výstižné, sladká chuť, trochu "štípne". Výborné pití, u mě 85/100 a jestli se rozhoupu k nákupu celé lahve je možné, že přidám :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Hunter »

Za 685,- korun se téhle nabídce těžko odolává... :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od sandrider »

Cena je opravdu výborná, ale počkám co další vzorky, třeba Glenmorangie Madeira Wood :)
Shargard

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Shargard »

sandrider píše:Cena je opravdu výborná, ale počkám co další vzorky, třeba Glenmorangie Madeira Wood :)
Recenzoval jsem tu staré plnění(zelená etiketa na lahvi se zlatým písmem) téhle krásky
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od sandrider »

Já vím, právě proto ji zkouším :)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Nethar »

Tak dostal se ke mně další vzoreček, takže jsem po delší době mohl převzorkovochutnat, potvrzuji krásnou vůní, která u téhle lahve v celkovém dojmu vyniká, jsem opět velmi spokojen jako minule. Dozvuk se mi tentokrát určitě nezdál tak krátký, naopak.
Króča

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Króča »

Někdy na podzim jsem obdržel od Petra „sadu“ celkem deseti minivzorků whisky.. DĚKUJI..
začátkem února jsem se tedy pustil do jejich namátkového ochutnávání a koncem března bylo hotovo.. lahvičky byly popsány jen čísly a konkrétní seznam jsem měl k dispozici bokem na papírku, takže jsem testoval vždy na slepo.. jelikož se pomalu ale jistě blíží „okurková sezóna“, nastal čas doplňovat zápisky z chlastacího deníčku neboli „tasting book“ i sem na fórum.. když k tomu teď čtu předchozí recenze ostatních, jsem někdy mile překvapen ;)

Benriach 12y Sherry

Aroma:sladké hluboké ovocné tóny, sušené švestky a punčová sladkost, drobet lakovaného dřeva.. tohle mám rád
Chuť:prvotní dřevěný pokus přebíjí ovocné sherry, nugátová hořkost a višně v čokoládě
Dozvuk:silný ráz ovocného alkoholového likéru, čokoláda, dřevo, místy snad i zakouří
Shrnutí:plná a hutná whisky, velmi sherry
koment:když jsem po ochutnání zjistil, co jsem to pil, měl jsem radost, že ani na podruhé nezklamala.. dříve jsem už ochutnal a zrecenzoval vzorek od Huntera.. kdo chce silnou sherry whisky ať volí tuto
Odpovědět