BenRiach 12 yo Sherry Wood

salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od salam15 »

Krátce po 2. HK degustaci proběhlo setkání v Marpeku, kde byl opět problém s výběrem toho, co člověk má ochutnat nejdřív. Nakonec to vyhrál tenhle Benriach, kterého mám doma lahev, ale ještě jsem se neodhodlal k tomu ho otevřít.
Aroma:Vosk, sladkost. Koukal jsem se, že v ní Hunter - otec zakladatel tohoto vlákna - cítil višně v čokoládě, ale to já si prosím ve vůni nevybavuji, spíš mi to připomnělo Clynelish střižený čokoládou.
Chuť:Řezavá suchost, pak ale náhle sladkost a višně v čokoládě (však mi se s Hunterem nakonec nějak shodneme :-D)
Dozvuk:Kratší, ale výrazný
Shrnutí:Vynikající ba přímo znamenitá whisky, která je krásně vyvážená. Žádný div, že dostává tolik medailí :p. Kde jsou ty časy, kdy se to dalo sehnat za necelých 700,- Kč, jak tu někdo zmínil, ale i za o něco víc jak 800,- je to pořád parádní koupě. Kdybych neměl lahev doma, tak si ji určitě koupím. Možná si ale koupím ještě jednu.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od sandrider »

salam15 píše:ale i za o něco víc jak 800,- je to pořád parádní koupě. [/shrnuti][/recenze]
Dovolím si drobnou aktualizaci, už stojí cca. 950. Jinak samozřejmě souhlasím, je to výborná whisky. Zrovna jsem si ji nalil.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od joy »

No, asi jak kde. Maneo ju ma za 795kc.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od salam15 »

Maneo má jinou dvanáctku, ale pokud mne pamět neplete, tak Petr ji měl za 800 něco ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od sandrider »

Přesně tak, měl ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od joy »

Aha, pravda, jeste nedavno tam ten Benriach byl, ale uz neni. Ale treba zas bude, Curiositas tam taky nejakou dobu nebyl a uz ho zase maji.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od salam15 »

Pokud je to tak, že ji Petr už nemá, tak bych se o její dostupnost v budoucnu dost obával. Ono se ji zase tolik nevyrobilo...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od salam15 »

Tak chyba, omezená produkce byla u Heredotus Fumosus, u Sherry matured nic na webu palírny o omezení množství nepíšou ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od sandrider »

Tím "měl" jsem myslel cenu, ne dostupnost ;)
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: BenRiach 12 yo Sherry Wood

Příspěvek od Duthoron »

Přidám další recenzi, ať to trochu zkomplikuju, porovnaval jsem ji s GlenDronach 12 y.o. :-)
Alkohol:46 %
Aroma:Příjemné, leštĕnka na nábytek a hrozinky. Od GlenDronachu se liší, ale mám problém to popsat, snad jako "ovocnĕjší".
Chuť:Sladká a svĕží, cítím v ní granátové jablko a hořkou čokoládu. GlenDronach je v chuti o nĕco sladší, ale BenRiach má hezčí vývoj a je komplexnĕjší.
Dozvuk:Střední, jádra z meruňkových pecek a koření. Tady GlenDronach trochu zaostává.
Shrnutí:Zajímavá whisky s výrazným vlivem sherry, ale to z ní nevykukuje tak okatĕ jako z porovnávané konkurentky, za dozvuk a lepší vyváženost by si zasloužila o kousek lepší hodnocení, ale pořád to vychází na dvojku, řeknĕme s malým plusem. (No a je to tady :-o, už dávám plusy a za chvíli budu bodovat, ach jo, :?)
Odpovědět