Glenfiddich 21 yo Gran Reserva

Odpovědět
čolek

Glenfiddich 21 yo Gran Reserva

Příspěvek od čolek » 07 kvě 2011, 01:54

Obrázek
(foto jenom takhle, protože jsem nenašel fotku této tuby zároveň s lahví..)
http://www.glenfiddich.com/the-range/21-year-old.html
Aroma:Jde poznat sladkost vařených jablek a ořechů, ale nic nevyčnívá (7 b)
Chuť:Velmi jemné, ale zároveň plné, hodně sladové (7 b)
Dozvuk:Středně dlouhé, vysychající, sladký italský chléb, sušená švestka (7 b)
Shrnutí:Na to, že má jít o whisky zrající v sudech po karibském rumu se přiznám, že proklamované charakteristiky (karamelky, banány, kokos, vanilka..) jsem tam vůbec nezaregistroval. V podstatě jde o whisku sladovou se vším všudy, žádná výrazná chuť, člověk musí hodně hledat, aby se v ní měl vůbec čeho chytit.. Na pití sice příjemná, ale cenová hladina je podle mě neospravedlnitelná. Doporučoval bych spíše investovat do dvou libovolných speysidek, pohoršit si zřejmě moc nemůžete.
Body:72

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Glenfiddich 21 yoo

Příspěvek od Shargard » 07 kvě 2011, 11:57

Super. Chtěl jsem do ní jít a teď už vím, že nemusím. Jinak si asi nespavec co? Vkládání příspěvků okolo 1 v noci :D . Našel jsem

Obrázek
Obrázek

čolek

Příspěvek od čolek » 07 kvě 2011, 12:24

Shargard píše:Super. Chtěl jsem do ní jít a teď už vím, že nemusím. Jinak si asi nespavec co? Vkládání příspěvků okolo 1 v noci :D . Našel jsem

Obrázek
Spím dobře a rád :D Ale zase jsem pořádal noční hon na whisky, tak jsem trochu zapomněl sledovat čas :)

Jinak já měl čest právě s tou tubou, kterou jsem tam dal, je to speciální obal k výročí založení návštěvnického centra, nebo něco podobného.

Záleží teda co od ní čekáš.. Jestli chceš, aby byla chuťově výrazná, tak toto asi není nejlepší volba.. Jestli chceš jen dobrou whisky, tak to ona je, ale myslím, že za takovou není potřeba dávat 2500 Kč. Já osobně mám radši, když whisky vyniká i jinýma chutěma než těma, co jsou pomalu v každém blendu, proto tak nízké hodnocení.. 15yo Solera je zatím asi nejlepší Fidítko, s kterým jsem měl čest.

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 07 kvě 2011, 14:43

Souhlas. Pokud bych měl investovat do lahve tak raději to Balvenie 17y Rum cask.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 kvě 2011, 21:33

Já jsem zase rád, že na tom, že 15y Solera je skvělá, se tady shodlo už více lidí, že se mi to jen nezdálo :)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 21 yo Gran Reserva

Příspěvek od Nethar » 25 říj 2015, 22:30

Dnes jsem proti sobě postavil tři fidítka - Select Cask pro travel retail, 18 yo (kterou mám opět relativně čerstvou láhev, recenzi vložím tedy až později) a 21 yo Gran Reserva, která si to rozdávala s rumovými sudy. Díky mé nekonečné genialitě jsem bez cizí pomoci dokázal tuhle trojici testovat vůči sobě naslepo.
glenfiddich21.jpg
glenfiddich21.jpg (22.49 KiB) Zobrazeno 2337 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51771
Web:http://www.glenfiddich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenfiddich
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano (ze tří)
Aroma:Jemně uhlazené Speyside, časem mírně sládne a sládne, víc a víc sládne... Při větším přiblížení ostrá dřevitost, trocha nakyslosti z nezralých meruněk. Zprvu se tahle jednička mezi ostatními absolutně ztrácí, nezajímavé nakyslé aroma, ale jak se další tóny dostávají ostýchavě do popředí, nakonec je to mezi ní i dvojkou (18 yo) těžká volba. Ale žádná velká výraznost to fakt není.
Chuť:trocha sladkosti to rozehraje hned od začátku příjemněji než vůně, v úplně prvním ochutnání sice nehezká hořkost, ale to byla zdá se jenom neutralizace mého jazyka, při dalších setkáních už je to ok, taková nasládlá klasika
Dozvuk:kakaově nahořklý, střední
Shrnutí:Je to 21 yo Gran Reserva. To je vlastně dobrá zpráva, protože tam není nějaká nepříjemná rumovitost, kterou znám z jiných whisek, Glenfiddichu se to zdařilo, tak by to mělo vypadat. Na druhou stranu oproti osmnáctce, která je v akci bez problémů koupitelná, je 21 yo už exkluzivní pití a tu přidanou hodnotu tam v dostatečné míře nenacházím. Resp. já ji tam nenacházím vůbec, jsou výkonem srovnatelné.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět