BenRiach 30 yo

Odpovědět
Jerry1
Profesionál
Profesionál

BenRiach 30 yo

Příspěvek od Jerry1 » 27 led 2013, 16:45

Měl jsem možnost ochutnat slušný (myšleno objemově) vzorek BenRiach 30y. Vyrobeno bylo 3.000 lahví, vypáleno v roce 1976, stáčeno 13. 6. 2006 v síle 50%. Nefiltrováno ani nepřibarvováno.

BenRiach 30y
BenRiach 30y.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/1752
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=benriach
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Velmi jemná nasládlá medová vůně, trochu ovoce a koření, kdesi v dálce snad i trochu sherry. Napůl cesty mezi svěžestí a opulentností.
Chuť:Výrazná nasládlá chuť, tady už o sobě dává sherry vědět. Dřevo, rumová pralinka, koření, vše sametově propojené.
Dozvuk:Opravdu velmi dlouhý. Ještě dlouho po polknutí o sobě dává vědět, nechce na sebe nechat zapomenout.
Shrnutí:Tuto whisky jsem měl možnost ochutnat při výjimečně příležitosti, kamarádovy oslavy třicatých narozenin. Vrchol večera představovat set Port Ellen 30y, Bunnahabhain XXV a BenRiach 30y. Jsem velmi rád, že jsem mohl tyto whisky ochutnat společně, protože chutnaná každá zvlášť by šlo o skvosty (což jistě byly i takto pohromadě), ale takhle jsem měl možnost porovnání, která se jen tak nenabízí. Podotýkám, že jsem se velmi snažil, abych "odfiltroval" vzácnost Port Ellen. A přesto právě ji dávám z uvedené trojice na první místo, na druhé pak BenRiach a na třetí Bunnahabhain. Díky, Karle, bylo to famózní.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: BenRiach 30 yo

Příspěvek od Hunter » 27 led 2013, 19:05

Krásná sestava Jerry. A jak dopadá BenRiach 30y ve srovnání s 25y?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 27 led 2013, 19:47

BenRiach 25y ještě neochutnán. Napravím co nejdříve, dokud si tu 30y ještě pamatuji.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 27 led 2013, 19:48

Myslel jsem, že jsi ho už ochutnal, když jsi ho dával do whisky roku.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 27 led 2013, 20:56

Jak vidno z mého hlasování, dal jsem v kategorii "Skotsko Single Malt, 21 a více let" pouze jeden hlas, protože jsem neměl za rok 2012 ochutnanou žádnou whisky, která by mě zaujala. Ano, ochutnal jsem na WF Balvenie 30y, ale opravdu nezaujala. A BenRiach 25y jsem i díky Tvé recenzi věřil natolik, že jsem jí dal ten svůj jediný hlas.

Odpovědět